Facebook pracuje nad "smart okularami", które docelowo mają zastąpić smartfony

18.09.2019 12:47
facebook|undefined Fot. shutterstock

Facebook chce rzucić wyzwanie Apple i Samsungowi i przy okazji zrobić to, czego nie zdołał Google. Stworzyć inteligentne okulary, z których ludzie będą chcieli korzystać.

Jak donosi CNBC, Facebook rozpoczął prace na "smart okularami". Firma Marka Zuckerberga wierzy, że w niedługim czasie ludzie, zamiast korzystać ze smartfonów czy tabletów będą po prostu używali rozbudowanych i designerskich okularów. Facebook zdecydował się połączyć siły z Luxotticą, firma matką m.in. Ray-Bana, która jest odpowiedzialna za projektowanie i produkcję niemalże wszystkich okularów, jakie są sprzedawane na świecie. Internetowy gigant chce w ten sposób przekonać potencjalnych użytkowników, że okulary to nie tylko fajny gadżet, ale też modny dodatek.

Jak donosi Mashable, Google również współpracował z Luxotticą przy okazji produkcji Google Glass. Niestety pamiętamy, jak skończyła się ekspansja tamtego produktu na świat.

Przeczytaj także

Okulary Rozszerzonej Rzeczywistości mają być gotowe w ciągu 4/6 lat

CNBC twierdzi, że okulary AR Facebooka noszą w tym momencie kryptonim Orion. Mają one posiadać wyświetlacz, który będzie widoczny dla użytkowników kątem oka. Orion ma również być w stanie odbierać telefony, livestreamować i robić inne rzeczy, które są na razie okryte tajemnicą. Istotna dla korzystania z okularów będzie Sztuczna Inteligencja tworzona przez Facebooka. Szefowie serwisu społecznościowego sądzą, że ich SI niedługo zrzuci z tronu Alexę i to do Fejsa należeć będzie najbardziej rozbudowana Sztuczna Inteligencja oferowana użytkownikom smartfonów.

Facebook Reality Labs w Redmond w stanie Waszyngton pracują podobno nad projektem już kilka lat. Prace nad okularami mają zostać ukończone między 2023 a 25 rokiem. Nie musicie się więc zbytnio ekscytować i martwić, czy warto jednak kupić nowego iPhone'a.

Google Glass miało swoją premierę 6 lat temu. Produkt, który miał działać na tej samej zasadzie co Orion, nie zyskał jednak uznania wśród użytkowników. Google jednak nie zamierza rezygnować ze swojego projektu, ponieważ w maju tego roku zapowiedział "Google Glass Enteprise Edition 2". Myślicie, że szykuje nam się jakaś bitwa o dusze (a raczej oczy)?

Myślicie, że ma to sens czy wystarczy wam elektroniki w życiu?

Zobacz także: Dzięki Airbnb możecie zamieszkać w Downton Abbey

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.