Pogoda
09.11.2017 13:11

Facebook prosi o podsyłanie gołych zdjęć i filmów

Facebook chce stworzyć kolekcję erotycznych zdjęć i filmów swoich użytkowników – wszystko to dla naszego dobra.

Facebook prosi o podsyłanie gołych zdjęć i filmów
foto: materiały prasowe

Prośbę o podsyłanie nagich zdjęć usłyszeli jak na razie mieszkańcy Australii. Portał społecznościowy testuje tam usługę chronienia przed „revenge porn” – udostępnianiu w sieci nagich fotek byłych partnerów jako odpłaty za zerwanie i zranienie uczuć.

Sposób na walkę z zawstydzaniem golizną jest prosty – jeśli użytkowniczka lub użytkownik podeślą Facebookowi swoje nagie zdjęcie lub filmik, zostanie on dokładnie przeanalizowany i opisany, a w razie próby udostępnienia tej samej fotki lub wideo w sieci serwis na to nie pozwoli, wyświetlając informację o braku udzielonej zgody.

Pomysł na to, żeby pokazać gołe zdjęcia Facebookowi by ten mógł zabezpieczyć nas przez udostępnieniem ich światu może wydawać się kontrowersyjny – przedstawiciele serwisu zapewniają jednak, że fotkom nie będą przyglądać się pracownicy z krwi i kości, lecz algorytmy sztucznej inteligencji.

Sporządzą one cyfrowy opis materiału (hash), który będzie następnie używany do weryfikowania, czy wgrywane do serwisu nowe zdjęcie nie jest kopią zastrzeżonego. Facebook zapewnia, że nie będzie przechowywał na swoich serwerach kolekcji nagich fotek, tylko właśnie ich skrótowy opis.

Ciekawie ma wyglądać mechanizm udostępniania Facebookowi gorących filmików i zdjęć do zastrzeżenia – użytkownicy proszeni są o wysłanie ich sobie samym przez Messengera. Ma to być zdecydowanie bezpieczniejsze, niż próby przesłania intymnych materiałów poprzez e-maila.

Nie jest wykluczone, że jeśli testy okażą się sukcesem, Facebook udostępni możliwość zastrzegania publikacji gołych fotek także w innych krajach.

Wysyłacie swoje nagie fotki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet