Pogoda
03.02.2017 15:29

Facebook świętuje Dzień Przyjaciela filmem z Twoimi znajomymi

Od 4 lutego 2017 roku Facebook będzie wystarczająco stary, by móc samem założyć u siebie konto – kończy 13 lat. W swoje urodziny obchodzi Dzień Przyjaźni, a jego użytkownicy mogą dzielić się okolicznościowymi filmami ze znajomymi w rolach głównych.

Facebook świętuje Dzień Przyjaciela filmem z Twoimi znajomymi
foto: zrzut ekranu

Film generowany jest automatycznie na podstawie analizy interakcji z innymi użytkownikami portalu – rolę w roztańczonym filmie otrzymują osoby, z którymi łączy nas według serwisu największa przyjaźń.

Żeby wygenerować własną krótkometrażówkę i móc udostępnić ją znajomym, wystarczy wejść pod adres www.facebook.com/friendsday. Otrzymane dzieło można oczywiście zmienić, ręcznie wskazując zdjęcia mające być wplecione w animację.

Daje to możliwość włączenia do film osoby, która z jakiegoś powodu została przez Facebooka pominięta bądź też usunięcia wspomnienia przyjaciela, który nie zasługuje już na to miano.

Gdy animacja będzie nas w pełni zadowalać, wystarczy jedno kliknięcie żeby podzielić się nim z naszymi znajomymi i okazać im w ten sposób swoją sympatię.

Tegoroczne wideo wygląda tak:

Nie trzeba się przy tym martwić, że Facebook wykorzysta niecnie rozsyłanie dzieła i zgodnie z groźbami przerwie proces filmowego cementowania przyjaźni, żeby pokazać reklamy. Mają się one rzeczywiście pokazywać po 20 sekundzie nagrania, jednak tylko w materiałach publikowanych na FB zarobkowo – w prywatnych filmach użytkowników nie będą się pojawiać.

Dzień Przyjaźni to kolejna okazja na wspólne wzruszanie się chwilami spędzonymi z przyjaciółmi – pod koniec 2016 roku Facebook umożliwił tworzenie filmów pokazujących najlepsze momenty upływających 12 miesięcy.

Wysyłacie filmy tworzone przez Facebooka znajomym?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook