Facebook świętuje Dzień Przyjaciela filmem z Twoimi znajomymi

Michał Tomaszkiewicz
03.02.2017 15:29
Facebook świętuje Dzień Przyjaciela filmem z Twoimi znajomymi Fot. zrzut ekranu

Od 4 lutego 2017 roku Facebook będzie wystarczająco stary, by móc samem założyć u siebie konto – kończy 13 lat. W swoje urodziny obchodzi Dzień Przyjaźni, a jego użytkownicy mogą dzielić się okolicznościowymi filmami ze znajomymi w rolach głównych.

Film generowany jest automatycznie na podstawie analizy interakcji z innymi użytkownikami portalu – rolę w roztańczonym filmie otrzymują osoby, z którymi łączy nas według serwisu największa przyjaźń.

Żeby wygenerować własną krótkometrażówkę i móc udostępnić ją znajomym, wystarczy wejść pod adres www.facebook.com/friendsday. Otrzymane dzieło można oczywiście zmienić, ręcznie wskazując zdjęcia mające być wplecione w animację.

Daje to możliwość włączenia do film osoby, która z jakiegoś powodu została przez Facebooka pominięta bądź też usunięcia wspomnienia przyjaciela, który nie zasługuje już na to miano.

Gdy animacja będzie nas w pełni zadowalać, wystarczy jedno kliknięcie żeby podzielić się nim z naszymi znajomymi i okazać im w ten sposób swoją sympatię.

Tegoroczne wideo wygląda tak:

Nie trzeba się przy tym martwić, że Facebook wykorzysta niecnie rozsyłanie dzieła i zgodnie z groźbami przerwie proces filmowego cementowania przyjaźni, żeby pokazać reklamy. Mają się one rzeczywiście pokazywać po 20 sekundzie nagrania, jednak tylko w materiałach publikowanych na FB zarobkowo – w prywatnych filmach użytkowników nie będą się pojawiać.

Dzień Przyjaźni to kolejna okazja na wspólne wzruszanie się chwilami spędzonymi z przyjaciółmi – pod koniec 2016 roku Facebook umożliwił tworzenie filmów pokazujących najlepsze momenty upływających 12 miesięcy.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.