Pogoda
08.09.2017 12:56

Facebook testuje kolorowanie komentarzy

Kiedyś byli równymi konkurentami, dziś o jednym z nich mało kto pamięta. Facebook rozpoczął właśnie testy funkcji żywcem wyjętej z pokonanego MySpace – część użytkowników grozi zrezygnowaniem z portalu.

Facebook testuje kolorowanie komentarzy
foto: mkhmarketing, CC BY 2.0

Facebook cały czas się zmienia. Nie zdążyliśmy jeszcze przyzwyczaić się do nowego wyglądu serwisu, który porzucił kanciasty design na rzecz zaokrągleń i lekkości, a wybrani testerzy już donoszą o udostępnieniu im nowej zabawki.

Pod koniec 2016 roku portal społecznościowy umożliwił dobieranie koloru tła do postów publikowanych poprzez aplikację mobilną na Androida. Teraz szykuje prawdziwą kolorową apokalipsę – podobna opcja ma pojawić się podczas pisania komentarzy.

Dzięki temu wygląd Facebooka może z dość eleganckiego i przygaszonego zmienić się na taki:

Nowość, testowana przez wybranych użytkowników aplikacji, części internatów skojarzyła się z niegdysiejszym nemezis Facebooka – serwisem MySpace. Oferował on podobną frywolność w wyrażaniu myśli.

Dużej części komentujących pomysł kolorowania komentarzy nie przypadł on do gustu – esteci obawiają się o stan swoich oczu podczas przeglądania wiadomości publikowanych przez znajomych i narzekają, że przez chęć zwiększenia atrakcyjności Facebooka dla młodzieży alienuje się starszych i dojrzalszych użytkowników.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwają testy. Od ich rezultatu zależy decyzja o ewentualnym wdrożeniu – jeśli opinie będą krytyczne, Facebook może dojść do wniosku, że walkę o przyciągnięcie nastolatków musi poprowadzić na innym froncie.

A Wam jak podobają się kolorowe komentarze?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet