Pogoda
06.03.2017 12:29

Facebook testuje przycisk „Nie lubię tego”

Nie doczekaliśmy się go na początku 2016 roku, gdy Facebook wprowadzał reakcje, rok później nadzieja wróciła do lubiących narzekać - portal społecznościowy sprawdza, jaką popularnością może cieszyć się długo wyczekiwany przycisk z kciukiem skierowanym w dół.

Facebook testuje przycisk „Nie lubię tego”
foto: Maurizio Pesce, CC BY 2.0

Wprowadzenie reakcji i możliwości oznaczania postów nie tylko przyciskiem „Lubię to!”, lecz także ikonkami oznaczającymi emocje użytkownika przyniosło lekkie rozczarowanie, jako że Facebook wystraszył się konsekwencji oddania do dyspozycji internautów opcji wyrażania wprost swojego niezadowolenia.

Być może brak przycisku „Nie lubię tego” jest jednym z powodów, dla których reakcje nie zdołały podbić serc użytkowników Facebooka - zdecydowanie najczęściej sięgamy po zwykłego, tradycyjnego „lajka”.

W przyszłości może się to zmienić - serwis przyznał, że jest właśnie w trakcie testów mających pokazać, jak z kciuka w dół korzystają wybrani użytkownicy Messengera:

"

Staramy się, żeby Messenger dawał więcej radości z używania i bardziej angażował użytkowników. W tym małym teście pozwalamy wybierać emoji, które najlepiej odzwierciedla odczucia piszącego wiadomość. "

Od danych zebranych podczas prób zależeć będzie, czy wszyscy korzystający z Messengera ujrzą taki oto widok:

foto: zrzut ekranu

Z punktu widzenia Facebooka udostępnienie reakcji „Nie lubię tego” nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji - kciuk w dół byłby pokazywany podczas prywatnych konwersacji. Obawy giganta dotyczą okazywania niechęci na oficjalnych stronach przedsiębiorstw czy też w ocenach postów sponsorowanych i reklamach.

O ile więc pojawienie się nowej ikony w Messengerze jest prawdopodobne o tyle debiutu „Nie lubię tego” na Facebooku nie należy raczej się spodziewać.

Serwis przyznał zresztą, że nie odróżnia wybieranych przez użytkowników reakcji i traktuje je tak samo, przez co jeśli coś nas zdenerwowało, Facebook będzie pokazywał tego więcej.

Używalibyście przycisku „Nie lubię tego”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook