Pogoda
24.02.2016 15:49

Facebook udostępnił nowe przyciski w Polsce

Zgodnie z zapowiedziami, Facebook wprowadził nowe sposoby komentowania postów. Do przycisku „Lubię to” dołączyły emotki okazujące zachwyt, rozbawienie, smutek i gniew. Co trzeba zrobić, by móc ich użyć?

Facebook udostępnił nowe przyciski w Polsce
foto: Antyradio.pl

Nowe przyciski udostępniane są stopniowo kolejnym użytkownikom Facebooka. Aby móc z nich korzystać, nie trzeba podejmować żadnych akcji – emotki pojawią automatycznie po przytrzymaniu wskaźnika myszy nad napisem „Lubię to”.

Z rozwiniętego menu wystarczy wybrać ikonkę, którą chcemy skomentować czytany post. W nowym zestawie przycisków Facebooka znajdują się:

  • przycisk „Lubię to!”, w odświeżonej formie graficznej
  • przycisk „Super”, mający pokazywać duże zadowolenie z treści postu
  • przycisk „Ha ha”, pokazujący rozbawienie
  • przycisk „Wow”, zarezerwowany dla sytuacji robiących szczególne wrażenie
  • przycisk „Przykro mi”, pokazujący smutek wywołany postem
  • przycisk „Wrr”, stosowany w sytuacjach budzących zdenerwowanie

Przyciski zostały dobrane na podstawie analizy wypowiedzi użytkowników Facebooka – serwis sprawdził, jakie określenia emocji najczęściej pojawiają się w słownych komentarzach pod postami.

Pierwsi użytkownicy zapoznali się z nowymi przyciskami w grudniu 2015 roku – Facebook testował w ten sposób działanie i popularność poszczególnych przycisków. Sposród przygotowanych propozycji jedna - przycisk nazwany „Yay” – nie znalazł się w ostatecznej grupie emotek.

Jakich przycisków będziecie używać najczęściej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet