Facebook udostępnił nowe przyciski w Polsce

Michał Tomaszkiewicz
24.02.2016 15:49
Facebook udostępnił nowe przyciski w Polsce Fot. Antyradio.pl

Zgodnie z zapowiedziami, Facebook wprowadził nowe sposoby komentowania postów. Do przycisku „Lubię to” dołączyły emotki okazujące zachwyt, rozbawienie, smutek i gniew. Co trzeba zrobić, by móc ich użyć?

Nowe przyciski udostępniane są stopniowo kolejnym użytkownikom Facebooka. Aby móc z nich korzystać, nie trzeba podejmować żadnych akcji – emotki pojawią automatycznie po przytrzymaniu wskaźnika myszy nad napisem „Lubię to”.

Z rozwiniętego menu wystarczy wybrać ikonkę, którą chcemy skomentować czytany post. W nowym zestawie przycisków Facebooka znajdują się:

  • przycisk „Lubię to!”, w odświeżonej formie graficznej
  • przycisk „Super”, mający pokazywać duże zadowolenie z treści postu
  • przycisk „Ha ha”, pokazujący rozbawienie
  • przycisk „Wow”, zarezerwowany dla sytuacji robiących szczególne wrażenie
  • przycisk „Przykro mi”, pokazujący smutek wywołany postem
  • przycisk „Wrr”, stosowany w sytuacjach budzących zdenerwowanie

Przyciski zostały dobrane na podstawie analizy wypowiedzi użytkowników Facebooka – serwis sprawdził, jakie określenia emocji najczęściej pojawiają się w słownych komentarzach pod postami.

Pierwsi użytkownicy zapoznali się z nowymi przyciskami w grudniu 2015 roku – Facebook testował w ten sposób działanie i popularność poszczególnych przycisków. Sposród przygotowanych propozycji jedna - przycisk nazwany „Yay” – nie znalazł się w ostatecznej grupie emotek.

Jakich przycisków będziecie używać najczęściej?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.