Pogoda
13.05.2019 13:48

Facebook wprowadza nowe życzenia urodzinowe. Można dodawać zdjęcia i filmy do albumu

Facebook uruchomił nową funkcję – „Relacje urodzinowe”. Dzięki niej można dołączyć się z własnymi życzeniami do albumy, w którym przechowywane są wiadomości od wszystkich znajomych.

Relacje urodzinowe na Facebooku
foto: materiały prasowe

Pokoleniu Facebooka trudno sobie wyobrazić dziś, jak ludzie komunikowali się ze sobą w dawnych czasach – szczególnie w tych zamierzchłych, gdy nie było jeszcze telefonów komórkowych i nie miało się każdego znajomego na wyciągnięcie ręki.

Jedną z analogowych tradycji, które w erze cyfrowej odchodzą do lamusa, jest zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami na urodziny. Kiedyś powszechny, dziś spotykany jest tylko w wyjątkowych przypadkach – szybciej i wygodniej jest po prostu napisać do kogoś przez komunikator lub serwis społecznościowy.

Facebook wie, że stał się ważnym elementem życia ponad dwóch miliardów ludzi i stara się dawać możliwości komunikacyjne, jakie mieli żyjący przed okresem jego panowania. Najnowszym pomysłem jest tworzeniem albumów z wirtualnymi życzeniami urodzinowymi.

kochająca się para
kochająca się para
Przeczytaj także Facebook powie Wam, że macie cichego wielbiciela lub wielbicielkę

Relacje urodzinowe na Facebooku – album na filmy i zdjęcia z życzeniami

Skorzystanie z nowej możliwości jest bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć oraz pomysł na to, co i w jaki sposób chce przekazać się osobie obchodzącej urodziny.

"

Nowa funkcja umożliwia znajomym osoby obchodzącej urodziny dodanie w jej Relacjach na Facebooku zdjęcia, filmu lub kartki okolicznościowej. Wystarczy kliknąć powiadomienie, utworzyć Relację z gotowych szablonów lub osobistych materiałów i gotowe – życzenia są dodawane do Relacji jubilata, składając się na spersonalizowany zestaw slajdów urodzinowych. Osoba obchodząca urodziny kontroluje, dla kogo widoczne są te Relacje. "

Do życzeń można dodać także okolicznościową muzykę. Z wszystkich wpisów Facebook tworzy album, który adresat wiadomości może przeglądać w postaci slajdów.

Zobacz także: >> Facebook: Jak sprawdzić, co na moim profilu widzą inni? <<

Nowa funkcja Facebooka udostępnione jest już dla wszystkich użytkowników na świecie.

Jak wolicie otrzymywać życzenia?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook