Facebook wprowadza tryb Selfie z upiększaniem

Michał Tomaszkiewicz
18.12.2018 10:18
Facebook wprowadza tryb Selfie z upiększaniem Fot. materiały prasowe

Facebook przygotował na święta kilka prezentów dla użytkowników Messengera – aplikacja może teraz poprawiać urodę osób robiących sobie zdjęcia, zapętlać krótkie wideo w stylu Boomeranga oraz nakładać naklejki Augmented Reality.

Portal społecznościowy przypomina, że święta oraz czas noworoczny to gorący okres wysyłania wiadomości do znajomych – dzięki nowym funkcjom komunikacja przez Facebooka ma być prowadzona ze stylem i z pewnością, że użytkownicy będą pokazywać się z najlepszej możliwej strony.

Facebook zdradził, że codziennie efekty na zdjęcia i filmy nakłada ponad 20 mln użytkowników. Dzięki opcji Selfie oraz Boomerang liczba ta ma się wydatnie zwiększyć.

Z dumą udostępniamy Wam nowe sposoby na tworzenie zabawnych i wciągających wiadomości z życzeniami, w tym dwa nowe tryby w kamerze Messengera (Boomerang oraz Selfie), nowe naklejki AR oraz świąteczne efekty.

Facebook chwali się, że opracował i udostępnił już łącznie 5 trybów pracy kamery. Duży nacisk kładziony jest na zapętlanie filmów w stylu Boomeranga, co zdaniem portalu sprawia, że wiadomości są bardziej angażujące i interaktywne.

Messenger oferuje opcję Selfie z upiększaniem i Bokeh

Aplikacja Selfie została dopracowana tak, żeby dawać podobne możliwości do oferowanych przez domyślne oprogramowanie do robienia zdjęć. Specjalne algorytmy potrafią upiększyć uwiecznianą osobę, tuszując ewentualne niedoskonałości urody, dodają również do zdjęć efekt Bokeh (rozmycia tła i dzięki temu lepszemu eksponowaniu osoby będącej na pierwszym planie).

Użytkownicy Messengera wysyłają każdego dnia ponad 440 mln naklejek – nic dziwnego, że Facebook postanowił opracować nowe, tematyczne grafiki i animacje, które teraz można dodawać także w trybie AR, czyli Augmented Reality.

Nowe naklejki AR można można przeciągnąć palcem bezpośrednio na fotografowaną scenę i umieścić wśród rzeczywistych przedmiotów i obiektów. Jeśli robicie zdjęcie lub nagrywacie wideo za pomocą kamery smartfona, możecie także wgrać plik do Messengera i zastosować filtry i efekty do publikacji w konwersacjach i historiach.

Wszystkie nowości powinny być już dostępne dla użytkowników Messengera – jeśli nie widzicie tych opcji u siebie, spróbujcie zaktualizować aplikację.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.