Pogoda
15.09.2020 17:01

Facebook wprowadził nową funkcję do Messengera. Ma ułatwić użytkownikom życie podczas pandemii

Facebook zaproponował użytkownikom nową opcję, dzięki której raźniej będzie nam przejść przez pandemię. W Messengerze pojawiła się funkcja "Watch Together".

Messenger
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Pandemia koronawirusa sprawiła, że mimo poluzowania obostrzeń, znacznie rzadziej wychodzimy z domu. Wielu z nas czuje niepokój w tłumach, unika miejsc publicznych i nadal bardzo się pilnuje. Dotyczy to głównie tych, którzy w gronie najbliższych mają osoby chore lub starsze. Facebook postanowił wyjść na przeciw osobom, które chcą spędzać czas ze znajomymi na odległość.

Facebook z nową funkcją Mesengera

W komunikatorze Facebooka, Messengerze na iOS i Androida pojawiła się nowa funkcja "Watch Together". Umożliwia ona wspólne oglądanie np. streamingów. Użytkownicy dzięki wprowadzonej opcji mogą w grupie maksymalnie ośmioosobowej oglądać dane nagranie, jednocześnie rozmawiając na czacie wideo.

Facebook
Facebook
Przeczytaj także Facebook może usunąć profile publikujące muzykę. Co dalej z fanpage'ami zespołów? Firma wyjaśnia

Chociaż czat nie odda prawdziwego spotkania czy wspólnego wyjścia na koncert, może być dobrym zamiennikiem dla tych, którzy postanowili nie wychodzić jeszcze zbyt często z domu.

Menadżer działu produktu Facebooka, Nora Micheva wyjaśniła, skąd pomysł na nową funkcję.

"

Stworzyliśmy "Watch Together", aby spędzanie czasu z przyjaciółmi i bliskimi było teraz jak najbardziej zbliżone do takich doświadczeń na żywo. Niezależnie od tego czy będziemy wspólnie oglądać popularne wideo, wydarzenie sportowe czy tutorial makijażowy. Dzięki tej opcji, na żywo zobaczymy reakcję znajomych. "

Facebook
Facebook
Przeczytaj także Nie akceptuj „nowej polityki prywatności Facebooka”. Gorzko tego pożałujesz
Tagi: Facebook koronawirus