Facebook wreszcie zakazał wszelkich treści negujących Holokaust. Będą bany

13.10.2020 14:31
Facebook|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Facebook zaplanował bany dla każdego, kto za pośrednictwem portalu będzie próbował negować istnienie Holokaustu. 

Na Facebooku pojawia się wiele informacji - także tych nieprawdziwych. Swoje treści mogą publikować za pośrednictwem portalu wszyscy - specjaliści, naukowcy, a także płaskoziemcy, antycovidowcy czy tzw. foliarze. Zdarzały się także wpisy podważające lub zniekształcające historię związaną z Holokaustem. Facebook będzie z nimi walczył.

Facebook zakaże treści negujących Holokaust

Każdy, kto umieści na Facebooku wpis, który "zaprzecza lub zniekształca informacje o Holokauście" musi liczyć się z banem. Prezes portalu, Mark Zuckerberg ogłosił zmianę polityki serwisu. Ekipa Facebooka zdecydowała, że szkody związane z bagatelizowaniem czy zaprzeczaniem tragedii Holokaustu są na tyle duże, że należy w tym zakresie ograniczyć wolność wypowiedzi.

Facebook banuje za negowanie Holokaustu

Zuckerberg przyznaje, że decyzja o częściowej cenzurze w żadnym wypadku nie należy do łatwych i oczywistych.

Moje własne myślenie ewoluowało, gdy widziałem dane na temat wzrostu przemocy na tle antysemickim. Wytyczenie właściwej granicy między tym, co jest, a co nie jest dopuszczalne to trudne decyzje. Jednak przy obecnej kondycji świata uważam, że nasze postanowienie jest słuszne.

Jeszcze w 2018 roku Zuckerberg był innego zdania. Uważał, że na Facebooku jest również miejsce dla mylnych poglądów, także tych dotyczących Holokaustu.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.