Facebook zaczyna pokazywać reklamy w Messengarze
Michał Tomaszkiewicz
26.01.2017 11:02
Facebook zaczyna pokazywać reklamy w Messengarze Fot. materiały prasowe

Najpopularniejszy w Polsce komunikator internetowy rozpoczął testowania wyświetlania swoim użytkownikom reklam. 

Internetowy gigant szuka nowych sposobów na zarabianie na swoich użytkownikach – umieszczenie reklam w komunikatorze to tylko jeden z pomysłów Facebooka. Innym jest przerywanie publikowanych w serwisie społecznościowym filmów po 20 sekundzie odtwarzania i zastępowanie go treścią promocyjną.

Serwis w ostatnich miesiącach wymusił korzystanie z Messengera przez swoich użytkowników, uzależniając możliwość odczytania i wysłania wiadomości na Facebooku od zainstalowania na smartfonie aplikacji komunikatora.

Gdy program zaczął być używany przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie, Facebook zdradził swoje plany zarabiania na aplikacji – w komunikatorze pojawią się płatne ogłoszenia.

Na razie nie ma jeszcze powodów do paniki – reklamy mają być wyświetlane na ekranie głównym aplikacji, pod listą prowadzonych ostatnio konwersacji.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Facebook poinformował o rozpoczęciu testów wstrzykiwania reklam użytkownikom Messengera – na początku funkcja ta ma pojawić się małej grupie osób, korzystających z komunikatora w Australii i Tajlandii. W przyszłości (i to raczej bliższej) można się jednak spodziewać, że banery zaczną pokazywać się także użytkownikom z innych krajów – w tym z Polski.

Niewykluczone, że Facebook pracuje już nad umieszczaniem reklam także w treści konwersacji – gigant wprowadził już kilka usług, które na podstawie treści rozmów automatycznie podsuwają linki do kliknięcia. Po wspomnieniu w konwersacji o długu do spłacenia komunikator wyświetla odsyłacz do zrobienia przelewu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.