Pogoda
26.01.2017 11:02

Facebook zaczyna pokazywać reklamy w Messengarze

Najpopularniejszy w Polsce komunikator internetowy rozpoczął testowania wyświetlania swoim użytkownikom reklam. 

Facebook zaczyna pokazywać reklamy w Messengarze
foto: materiały prasowe

Internetowy gigant szuka nowych sposobów na zarabianie na swoich użytkownikach – umieszczenie reklam w komunikatorze to tylko jeden z pomysłów Facebooka. Innym jest przerywanie publikowanych w serwisie społecznościowym filmów po 20 sekundzie odtwarzania i zastępowanie go treścią promocyjną.

Serwis w ostatnich miesiącach wymusił korzystanie z Messengera przez swoich użytkowników, uzależniając możliwość odczytania i wysłania wiadomości na Facebooku od zainstalowania na smartfonie aplikacji komunikatora.

Gdy program zaczął być używany przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie, Facebook zdradził swoje plany zarabiania na aplikacji – w komunikatorze pojawią się płatne ogłoszenia.

Na razie nie ma jeszcze powodów do paniki – reklamy mają być wyświetlane na ekranie głównym aplikacji, pod listą prowadzonych ostatnio konwersacji.

foto: materiały prasowe

Facebook poinformował o rozpoczęciu testów wstrzykiwania reklam użytkownikom Messengera – na początku funkcja ta ma pojawić się małej grupie osób, korzystających z komunikatora w Australii i Tajlandii. W przyszłości (i to raczej bliższej) można się jednak spodziewać, że banery zaczną pokazywać się także użytkownikom z innych krajów – w tym z Polski.

Niewykluczone, że Facebook pracuje już nad umieszczaniem reklam także w treści konwersacji – gigant wprowadził już kilka usług, które na podstawie treści rozmów automatycznie podsuwają linki do kliknięcia. Po wspomnieniu w konwersacji o długu do spłacenia komunikator wyświetla odsyłacz do zrobienia przelewu.

Z jakiego komunikatora korzystacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook