Facebook zbanował niepełnosprawnego za imię
Michał Tomaszkiewicz
30.12.2016 14:54
Facebook zbanował niepełnosprawnego za imię Fot. materiały prasowe

Facebook nie ma litości dla użytkowników, którzy według niego łamią regulamin. Przekonał się o tym niepełnosprawny Anglik, który nie zdołał przekonać serwisu, że naprawdę ma na imię DJ.

55-latek zmienił swoje personalia w 2008 roku, po tym jak padł ofiarą oszustwa. Mimo przekazania sieci społecznościowej skanów dokumentów potwierdzających tożsamość, Facebook nie dał się nabrać przekonać i zablokował profil mężczyzny.

Internetowy gigant uznał, że użytkownik używa prywatnego profilu do reklamowania swoich usług muzycznych. Regulamin Facebooka wymaga, żeby legitymować się na nim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Serwis powiadomił DJ'a, że jeśli chce używać witryny do prezentowania biznesu, marki, organizacji, idei lub postaci publicznej, powinien stworzyć fanpage.

Zapisom znajdującym się w umowie o korzystaniu z serwisu przyjrzał się polski UOKiK i powziął decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego – zdaniem Urzędu, w regulaminie Facebooka znajduje się wiele niejasności.

DJ cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów i jest zmuszony korzystać z wózka inwalidzkiego. Facebook był jednym z niewielu okien na świat, jakie posiadał – jak przyznaje, po straceniu dostępu do konta zaczął się czuć izolowany, stracił także okazję na spędzenie świąt z rodziną, gdyż nie mógł odebrać wysłanego mu przez serwis społecznościowy zaproszenia.

Niepełnosprawny ma problemy z korzystanie z telefonu – stwierdził, że wykonanie połączenia „zbyt dużo go kosztuje”.

Przypadek Anglika powinien zmrozić wszystkich, którzy ulegli magii Sylwestra z Andrzejem Dudą i podrzucili tam wpis zmieniając swoje dane – Facebook może ich za to zbanować, regulaminowe prawo i sprawiedliwość jest po stronie serwisu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.