Pogoda
26.02.2019 16:17

Fake Plane Ride Challenge. O co chodzi w nowym hicie internetu?

Rzeczy nie są takimi, jakimi się wydają – tę starą prawdę pokazują w praktyce internauci biorący udział w wyzwaniu „Fake Plane Ride” Trzeba w nim pokazać, że leci się samolotem – wszystkie chwyty są dozwolone, a zwłaszcza fotografowanie się z deską klozetową.

Fake Plane Ride Challenge
foto: kadr z wideo

Moda na Fake Plane Ride Challenge pojawiła się w Chinach. Na Weibo, chińskim odpowiedniku Facebooka, zaczęły pojawiać się zdjęcia pokazujące użytkowników wyglądających przez okno samolotu podczas lotu.

Tak przynajmniej wydawało się na pierwszy rzut oka – w następnych kadrach zdradzano bowiem, że to oszustwo osiągnięte na przykład dzięki telefonowi i butelce detergentu czy monitorowi i ściągniętej z sedesu deski klozetowej.

Posty oznaczone tagiem Fake Plane Ride Challenge obejrzano w sumie kilkadziesiąt milionów razy. Moda na kreatywne udawanie podróży samolotem wydostała się już z Chin i trafiła do zdobywającego coraz większą popularność wśród młodzieży Tik Toka – wkrótce internet zaleją więc fałszywe samolotowe zdjęcia.

aplikacja Tik Tok
aplikacja Tik Tok
Przeczytaj także Tik Tok: Co to, jak działa i jak się wypromować na dawnej platformie Musica.ly?

Fake Plane Ride Challenge – wyzwanie udawania, że leci się samolotem

Trzeba przyznać, że kreatywność internautów budzi podziw – okazało się, że wiarygodnie wyglądające zdjęcie z samolotu można uzyskać na wiele różnych sposobów – ten z deską klozetową to tylko wierzchołek góry lodowej.

Podobnie spektakularny efektu udało się uzyskać wykorzystują butelkę detergentu oraz smartfona.

Zobacz także: >> Netflix ostrzega przed Bird Box Challenge <<

Można także pokusić się o wzięcie udziału w niego trudniejszej wersji wyzwania – zrobienie zdjęcia pokazującego siedzenie w samolocie z zewnętrznej perspektywy. Całkiem przekonujące rezultaty otrzymywane są dzięki zakładaniu na głowę plastikowych stołków.

Piszecie się?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet