Pogoda
25.05.2017 12:10

Fallout 4 za darmo na weekend

Bethesda przygotowała niespodziankę dla fanów serii Fallout – od 25 do 28 maja 2017 w czwartą odsłonę sagi można zagrać zupełnie za darmo. Jeśli myślicie, że to zdecydowanie za mało czasu, żeby poznać grę, mylicie się – przez ten czas grę można przejść niemal 100 razy.

Fallout 4 za darmo na weekend
foto: materiały prasowe

Z oferty mogą skorzystać właściciele konsol Xbox One posiadający subskrypcję Xbox Live Gold oraz wyznawcy #pcmasterrace z kontem na platformie Steam.

Za darmo można pobrać podstawową wersję gry, Bethesda za to pozwoli w ciągu tych kilku dni wypróbować działanie modów.

Jednocześnie dla osób, które pokochają postapokaliptyczny świat numer 4 przygotowano kuszące promocje – cena gry ma zostać obniżona nawet o 67%. Zniżka jest oferowana także graczom posiadającym PS4, jednak oni będą musieli decydować się na ewentualny zakup w ciemno, kierując się tylko swoją miłością do Fallouta i entuzjastycznymi recenzjami z sieci.

Czy 96 godzin to wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z grą? Przyjmijmy, że po odjęciu czasu na pobranie tytułu oraz przerwy na sen i posiłki, na eksplorację zostaje nam połowa darmowego okresu, czyli 48 godzin.

Obecny rekord szybkości przejścia Fallouta 4 wynosi 43 minuty 57 sekund i 360 milisekund. Po uwzględnieniu czasu potrzebnego na ładowanie zawartości gry otrzymujemy 59m 36s 710ms. Właściciele silnych komputerów PC będą mogli więc przejść grę niemal 50 razy podczas darmowego weekendu – a jeśli postanowią nie spać i dysponują szybkim łączem, liczba ta może się zwiększyć niemal do 100.

Nie wierzycie, że tak szybkie przejście Fallouta 4 jest możliwe? Oto dowód:

Nieco mniej wyśrubowany jest rekord uzyskany na konsoli, właściciele takiego sprzętu do gier będą więc w stanie skorzystać z oferty Bethesdy w mniejszym stopniu. Z uwzględnieniem czasu potrzebnego na ładowanie jest to 1 godzina 36 minut 20 sekund, sama rozgrywka zajęła 1 godzinę 6 minut i 24 sekundy.

Oznacza to, że przy graniu z przerwami na sen i inne potrzeby fizjologiczne Fallout 4 na konsolach będzie można ukończyć 30 razy.

A gdy już będziecie arcymistrzami w grze, może zainteresuje Was chwila wytchnienia z anonsowaną figurkową wersją Fallouta. 

Który Fallout jest według was najlepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry