Pogoda
09.11.2018 15:20

Fallout 76 będzie promowany „radioaktywnymi” znaczkami pocztowymi

Takiego Fallouta świat jeszcze nie widział – nic więc dziwnego, że i działania marketingowe przez premierą Fallouta 76 są nieoczekiwane. Tytuł będzie promowany serią święcących w ciemności znaczków.

Fallot 76 znaczki świecące w ciemnościach
foto: materiały prasowe

Fallout 76 daleko odbiega od dotychczasowej formuły serii (pamiętamy oczywiście o odstępstwie w postaci Fallout Tactics) – nowy, dziewiąty już tytuł w postapokaliptyczym uniwersum nie będzie już grą RPG.

Bethesda postawiła za to na uroki gry wieloosobowej – Fallout 76 ma pokazywać radosne i pełne zabawy (jeśli wierzyć zwiastunowi aktorskiemu) czasy, gdy ludzie po raz pierwszy opuścili bezpieczne otchłanie schronów i zaczęli przemierzać nowopowstały, radioaktywny świat.

Premiera gry zaplanowana jest na 14 listopada 2018 – jak do tej pory kontakt z nią mieli tylko szczęśliwcy, którzy załapali się na uczestnictwo w programie Będę Ewaluować Wersję Testową. Opinie są podzielone – nie wiadomo więc, czy Fallout 76 to gra, na którą zasługujemy, czy też taka, której (nie) potrzebujemy.

Na pewno jednak nie da się przejść obojętnie obok gadżetów, którymi promowana jest gra. Najnowszymi z nich są znaczki, które świecą w ciemnościach.

Świecące w ciemnościach znaczki Fallout

Fallout 76 trafi na prawdziwe znaczki pocztowe – Bethesda porozumiała się z Pocztą Isle of Man. Będzie więc można kupić je sobie w Wielkiej Brytanii.

Na znaczkach pojawi się Power Armor, Vault Boy w kilku pozach oraz logo Fallout 76. Jak pokazuje grafika poglądowa – będą one świecić w ciemności. Nie z powodu radioaktywności oczywiście – wykorzystywane jest zjawisko fotoluminescencji.

Kolekcjonerskie znaczki można będzie zdobyć nie tylko wybierając się do angielskiego urzędu pocztowego – z enigmatycznych informacji udostępnionych przez Bethesdę można się dowiedzieć, że można będzie je wygrać w konkursach organizowanych na profilach wydawcy w mediach społecznościowych.

Zagracie w Fallouta 76?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry