Pogoda
01.06.2018 13:23

Fallout 76 – nadchodzi świeża postapokalipsa

Wojna nigdy się nie zmienia – Fallout robi to co kilka lat. Nowa pozycja w kultowej serii, oznaczona numerem 76, pokazuje postapokaliptyczny świat w zupełnie nowy sposób. Człowiek człowiekowi supermutantem.

Fallout 76
foto: kadr z wideo

Oficjalne informacje o grze Fallout 76 mają być zaprezentowane podczas targów E3, 10 czerwca 2018 roku. Już teraz jednak, dzięki przeciekom, domysłom oraz żmudnemu analizowaniu wszystkich szczegółów i szczególików teasera wiadomo, że nowa odsłona ma być grą online, w której największym zagrożeniem będą nie NPC, ale inni gracze.

Jeśli kojarzycie Rust, to wiecie, czego się spodziewać – świata, w którym nie ma reguł, i liczy się tylko własny interes. Jakkolwiek dwuznacznie by to nie zabrzmiało.

Z przecieków wiadomo, że Fallout 76 zaczął powstawać jako wersja online Fallouta 4. Przez lata prac koncepcja gry się mocno zmieniła, częściowo wskutek inspiracji tytułami z gatunku online survival RPG, takimi jak wspomniany Rust czy DayZ.

Wstępny zwiastun, który ma rozgrzać serca fanów gry do tego pomysłu, wygląda tak:

Fallout 76 – postapokalipsa online

Fallout jak do tej pory kojarzy się przede wszystkim z rozbudowanymi scenariuszami rozgrywki dla pojedynczego gracza. Wersja online nie zrezygnuje do końca z trybu fabularnego – w grze znajdować się mają zadania do wykonania oraz historia przewodnia.

Ważnym elementem rozgrywki ma być według nieoficjalnych informacji budowanie i fortyfikowanie własnej bazy wypadowej.

Prawdziwi fani serii wiedzą, że numer „76” nie został wybrany przypadkowo – to schron, który [SPOJLER ALERT] został wybrany do otworzenia się zaledwie 20 lat po wojnie atomowej. Świat, który zastanie w niej gracz, będzie więc zdecydowanie mniej cywilizowany i uspokojony, niż w części trzeciej i czwartej, osadzonej dobre 200 lat po konflikcie.

Tytułowy opad radioaktywny będzie więc w dalszym ciągu rzeczywistością, a nie tylko odległym wspomnieniem, z którego udało się otrząsnąć i zacząć budować zupełnie nowy świat - to gracz zacznie go podnosić z ruiny. [SPOJLER ALERT ODWOŁANY]

Jak się Wam podoba pomysł na Fallout 76?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry