Fan „Star Wars” zbudował jeżdżący myśliwiec Imperium

Sergiusz Kurczuk
17.04.2018 12:41
TIE Fighter - model|undefined Fot. Allan Carver/YouTube

Chcielibyście polatać myśliwcem TIE fighter? Możecie zbudować go sobie sami!

To się dopiero nazywa oddanie ulubionej serii filmów! Pewien Kanadyjczyk postanowił stworzyć model słynnego statku bojowego Imperium. „Gwiezdne Wojny” mają to do siebie, że fani z czcią i namaszczeniem odnoszą się nawet do głównych przeciwników walecznych Jedi i ich kompanów - Imperium. Każdy miłośnik „Star Wars” szanuje Dartha Vadera, a większość marzy o locie myśliwcem TIE. Zamiast bujać w obłokach lepiej wziąć sprawy w swoje ręce.

TIE fighter - zdalnie sterowany model statku

Mieszkaniec Hubbards w Nowej Szkocji postanowił wykorzystać swoje umiejętności majsterkowania i talent plastyczny, by powołać do życia pomniejszony model imperialnego pojazdu. Allan Carver postanowił pochwalić się swoim dziełem za pośrednictwem serwisu YouTube. 

Culver nie tylko zaprezentował efekt swojej pracy, ale również pokazał krok po roku, jak wykonał TIE fightera. Oprócz wideo, w opisie filmu pojawiły się szczegóły dotyczące budowy repliki. Okazuje się, że statek wcale nie jest wykonany z metalu. Jedyne metalowe elementy, to szkielet kabiny. Reszta to dwa rodzaje pianki izolacyjnej. Carver posiłkował się zabawkami firmy Kenner. Model został podłączony do podwójnego silnika Sabertooth, który jest kompatybilny z kontrolerem radiowym. Konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że do środka może wejść dorosła osoba, a jeśli jest odpowiednio lekka, to TIE fighter może być ekstrawagancką formą transportu na małe odległości. Niestety pojazd nie potrafi latać ani strzelać laserami.

Carver może zgadać się z Colinem Furze, który jakiś czas temu zbudował replikę pojazdu Kylo Rena. Mógłby się tez skontaktować z Ianem Mockettem - autorem nietypowej ozdoby ogrodowej w formie maszyny kroczącej AT-AT

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.