Pogoda
26.11.2018 14:26

Fan przygotował patch do gry, która wyszła... 14 lat temu

"Vampire: the Masquerade - Bloodlines" to gra, która zadebiutowała w 2004 roku. Mimo słabej sprzedaży i bardzo mieszanych ocen od krytyków, produkcja doczekała się sporego wsparcia ze strony fanów. 

Fan przygotował patch do gry, która wyszła... 14 lat temu
foto: kadr z wideo

Dokładnie 19 listopada 2018 roku minęło 14 lat od premiery "Vampire: The Masquerade - Bloodlines", kultowej w niektórych kręgach produkcji wydanej na komputery osobistej. "Bloodlines" to RPG akcji opowiadający o wampirze, który dołącza do jednego z klanów krwiopijców. Fabuła i świat przedstawiony były oparte na grze planszowej "Wampir: Maskarada", a sama produkcja oferowała sporo wolności, jak na grę z połowy pierwszej dekady XXI wieku. 

Produkcja doczekała się rzeszy wiernych fanów, którzy przez lata od premiery naprawiali produkcję studia Troika. Jeden z najbardziej niedocenianych tytułów na PC jest obecnie dostępny w wersji 10.1, a ostatnia aktualizacja pojawiła się 23 października 2018 roku. Tak, wiemy, że było to ponad miesiąc temu, ale "Vampire: The Masquerade - Bloodlines" jest na tyle niszową produkcją, że trudno jest pozostawać na bieżąco ze wszystkim, co się z nią dzieje. 

Nowy patch do gry sprzed 14 lat

Przejdźmy jednak do samego patcha 10.1, który przygotował pan o ksywie Wesp5. "Bloodlines" zyskuje dzięki niemu wiele broni, dodatkowe zadania, czy nawet dźwięki. Jednak jak stwierdził sam fan odpowiedzialny za aktualizację - nie są to nowe elementy przygotowane przez niego, a jedynie materiały, których nie wykorzystali sami twórcy podczas pracy nad grą "Vampire: The Masquerade - Bloodlines". 

Wesp5 zaznacza też, że nie jest to jedynie "content patch" - nowa aktualizacja naprawia również sporo błędów, które zawierały poprzednie wersje kultowego RPG-a. Wśród nich znalazło się m.in. naprawienie problemu z zakończeniem gry.

Wielu fanów od lat domaga się remake'u "Vampire: The Masquerade – Bloodlines". Wiemy, że nie przygotują go oryginalni twórcy, ponieważ studio Troika zostało zamknięte zaledwie kilka miesięcy po premierze RPG-a o wampirach. Myślicie, że ktoś podejmie się uwspółcześnienia gry o krwiopijcach?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry