Pogoda
11.04.2018 15:26

Fan stworzył pełnometrażowy film z gry „Phantasmagoria”

Przygodówka z lat 90. „Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh” powraca jako trwający 2 godziny horror. 

Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh
foto: kadr z gry Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh

Lata 90. to okres, w którym gry wideo weszły na nowy poziom. Rozwój technologii spowodował, że twórcy eksperymentowali z różnymi formami i gatunkami. Jedną z klasycznych gier typu point and click była wydana przez Sierra Entertainment „Phantasmagoria” z 1995 roku. Była to pierwsza produkcja, która wykorzystywała nagrany na potrzeby gry materiał wideo z żywymi aktorami. Dzięki temu gracz miał okazję stanąć oko w oko z interaktywnym filmem. „Phantasmagoria” wyszła na 7 płytach CD ze względu na ilość filmów znajdujących się w grze. 2 lata później stworzono sequel pod tytułem „Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh” powołaną do życia tą samą metodą. Jeden z fanów serii postanowił złożyć hołd sequelowi i przerobił go na 2-godzinny film pełnometrażowy.

„Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh” - jako film

Na kanale YouTube Phantas2FanEdit pojawił się film stworzony z materiałów wideo znajdujących się w grze z 1997 roku. Dzięki temu dawni gracze mają okazję zobaczyć straszną opowieść, w którą zagrywali się przed ponad 20 laty. Autorem umiejętnie zmontowanego filmu jest Matt „Skibz” Parsons, który uwielbia dziwaczne horrory klasy B. i gry wideo.

Z miłości do sequela „Phantasmagorii” stworzył wideo składające się z materiału wideo z gry. W niespełna tydzień połączył ze sobą ponad 220 plików, nanosząc gdzieniegdzie drobne zabiegi montażowe, ułatwiające oglądanie. Oczywiście nie ustrzegł się kilku luk w opowieści. W końcu „Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh” została stworzona jako gra, a nie film. Mimo wszystko jest to ciekawy eksperyment, a dla wielu graczy powrót do przeszłości. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Horror Phantasmagoria