Pogoda
10.06.2019 11:45

Fani Emilii Clarke z Reddita zebrali ponad 100 tysięcy funtów dla jej fundacji charytatywnej

Emilia Clarke niedawno założyła fundację charytatywną SameYou, która zajmuje się pomocą dla osób młodocianych po operacjach mózgu (sama aktorka przeżyła taki zabieg kilka lat temu). Fani w ciągu niecałych 2 tygodni wpłacili łącznie ponad 100 tysięcy funtów na inicjatywę.

Emilia Clarke
foto: Jennifer Graylock/Sipa USA/East News

Wielu fanów "Gry o tron" wyraziło swoje niezadowolenie tym, w jaki sposób zakończył się 8 sezon serialu. Powstały petycje, setki wideo-analiz na YouTubie, a Twitter był zalany negatywnymi komentarzami jeszcze w trakcie emisji ostatnich odcinków. Niektórzy widzowie są jednak nieco bardziej entuzjastyczni i postanowili wyrazić swoje zadowolenie w piękny sposób - wpłacając pieniądze na fundację charytatywną Emilii Clarke, która wcielała się w Daenerys.  

Emilia Clarke założyła fundację charytatywną

Na Twitterze organizacji SameYou pojawiło się podziękowanie skierowane do fanów aktorki i redditowej grupy FreeFolk (wielbiciele "Gry o tron"), którzy w ciągu dwóch tygodni wpłacili ponad 100 tysięcy funtów na cele charytatywne. Clarke odwdzięczyła się wideo, w którym śpiewa "(Simply) The Best" Tiny Turner. Zobaczcie wideo:

Cała sytuacja została zapoczątkowana właśnie przez fanów "Gry o tron", a konkretnie użytkowniczki Reddita o pseudonimie Elle Ellaria, która zachęciła innych do "zrobienia wspólnie czegoś przyjemnego dla Emilii". Obecnie kwota wynosi ponad 106 tysięcy funtów, a celem kampanii jest zebranie 125 tysięcy funtów. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na wspomnianą fundację Clarke SameYou, a jeżeli interesuje was wsparcie tej działalności, to datki możecie wpłacać za pośrednictwem strony JustGiving.

Emilia Clarke
Emilia Clarke
Przeczytaj także Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen skradła show podczas meczu NBA

SameYou powstało ponieważ Emilia Clarke przeżyła operację mózgu, kiedy w 2011 roku okazało się, że ma tętniaka mózgu. To doświadczenie spowodowało, że chciała pomóc młodym osobom, które cierpią z powodu chorób najważniejszego organu w naszych ciałach. Clarke wyjaśniła dogłębnie całą sytuację w felietonie dla "The New Yorkera", który zatytułowała "Bitwa o moje życie". 

Uważacie, że to dobra inicjatywa fanów?

Tagi: News Gra o tron Emilia Clarke