Fani Emilii Clarke z Reddita zebrali ponad 100 tysięcy funtów dla jej fundacji charytatywnej

10.06.2019 11:45
Emilia Clarke|undefined Fot. Jennifer Graylock/Sipa USA/East News

Emilia Clarke niedawno założyła fundację charytatywną SameYou, która zajmuje się pomocą dla osób młodocianych po operacjach mózgu (sama aktorka przeżyła taki zabieg kilka lat temu). Fani w ciągu niecałych 2 tygodni wpłacili łącznie ponad 100 tysięcy funtów na inicjatywę.

Wielu fanów "Gry o tron" wyraziło swoje niezadowolenie tym, w jaki sposób zakończył się 8 sezon serialu. Powstały petycje, setki wideo-analiz na YouTubie, a Twitter był zalany negatywnymi komentarzami jeszcze w trakcie emisji ostatnich odcinków. Niektórzy widzowie są jednak nieco bardziej entuzjastyczni i postanowili wyrazić swoje zadowolenie w piękny sposób - wpłacając pieniądze na fundację charytatywną Emilii Clarke, która wcielała się w Daenerys.  

Emilia Clarke założyła fundację charytatywną

Na Twitterze organizacji SameYou pojawiło się podziękowanie skierowane do fanów aktorki i redditowej grupy FreeFolk (wielbiciele "Gry o tron"), którzy w ciągu dwóch tygodni wpłacili ponad 100 tysięcy funtów na cele charytatywne. Clarke odwdzięczyła się wideo, w którym śpiewa "(Simply) The Best" Tiny Turner. Zobaczcie wideo:

Cała sytuacja została zapoczątkowana właśnie przez fanów "Gry o tron", a konkretnie użytkowniczki Reddita o pseudonimie Elle Ellaria, która zachęciła innych do "zrobienia wspólnie czegoś przyjemnego dla Emilii". Obecnie kwota wynosi ponad 106 tysięcy funtów, a celem kampanii jest zebranie 125 tysięcy funtów. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na wspomnianą fundację Clarke SameYou, a jeżeli interesuje was wsparcie tej działalności, to datki możecie wpłacać za pośrednictwem strony JustGiving.

Przeczytaj także

SameYou powstało ponieważ Emilia Clarke przeżyła operację mózgu, kiedy w 2011 roku okazało się, że ma tętniaka mózgu. To doświadczenie spowodowało, że chciała pomóc młodym osobom, które cierpią z powodu chorób najważniejszego organu w naszych ciałach. Clarke wyjaśniła dogłębnie całą sytuację w felietonie dla "The New Yorkera", który zatytułowała "Bitwa o moje życie". 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.