Pogoda
30.07.2020 09:02

Fani "Gry o tron" żądają, żeby George R.R. Martin trafił do więzienia. Powodem jest nieskończona książka

Miliony fanów czekają na kontynuację "Gry o tron" - powieść "Wichry zimy". George R.R. Martin nie spełnił obietnicy o skończeniu książki i teraz czytelnicy chcą zamknąć go w celi.

George R.R. Martin
foto: Everett Collection/East News

Pisarz George R.R. Martin po raz kolejny nie spełnił złożonej fanom obietnicy. Minął właśnie termin, który autor wyznaczył sobie na skończenie kontynuacji "Gry o tron" pod tytułem "Wichry zimy". Obiecał, że jeśli się nie wyrobi, czeka go surowa kara. Czy tej obietnicy też nie dotrzyma?

"Gra o tron" - George R.R. Martin trafi do więzienia?

"Pieśń lodu i ognia" zadebiutowała prawie 30 lat temu. Od tego czasu Martin nie był w stanie napisać dwóch ostatnich części historii o Westeros. Najdziwniejsze w całej tej sytuacji jest fakt, że serial "Gra o tron", będący adaptacją dzieła pisarza, zdążył już wyprzedzić fabułę wciąż nieskończonej sagi. Czytelnicy zostali na lodzie.

George R.R. Martin
George R.R. Martin
Przeczytaj także Linie lotnicze zafundowały George'owi R.R. Martinowi wycieczkę do Nowej Zelandii, żeby dokończył "Wichry zimy"

Ostatnia powieść sagi "Taniec ze smokami" ukazała się w 2011 roku. Od tego czasu wierni fani wciąż czekają na dwie ostatnie książki, które mają być zakończeniem historii walki o Żelazny Tron. Martin jednak nie kwapi się do pracy. W maju 2019 roku zapowiedział, że jeśli "Wichry zimy" nie trafią do sprzedaży do 29 lipca 2020 roku, czyli otwarcia 78. edycji World Science Fiction Convention w Nowej Zelandii, fani mogą zamknąć go w celi. Termin premiery książki właśnie minął, a dalszych losów mieszkańców Westeros jak nie było, tak nie ma.

Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Przeczytaj także Dzięki koronawirusowi George R.R. Martin skończy wreszcie "Wichry Zimy"? Tak twierdzi autor

To nie pierwszy raz, kiedy Martin nie dotrzymał terminów. Oryginalnie pisarz miał zamiar skończyć sagę, zanim zakończy się serial HBO. Premiera "Wichrów zimy" miała odbyć się w 2016, 2017 i 2018 roku. Nie doszła jednak do skutku do dziś. W jednym z wpisów na swoim blogu pisarz obiecał jednak, że książka ukaże się w 2021 roku, bo poczynił już duże postępy w pracach nad "Wichrami zimy".

George R.R. Martin
George R.R. Martin
Przeczytaj także George R.R. Martin zapowiedział premierę "Wichrów zimy". Kiedy kontynuacja "Gry o tron" trafi w końcu do sprzedaży?

Oczywiście fakt tak długiej pracy Martina nad sagą wynika z faktu, że najkrótsza z części ma ponad 700 stron. Nie jest więc łatwo napisać tak dużą objętościowo książkę, która sensownie domykałby wszystkie wątki rozpoczęte przed laty. Fani są jednak oburzeni i pół żartem, pół serio domagają się rzeczywistego zamknięcia Martina w celi. Mają nadzieję, że wówczas musiałby w końcu skończyć powieść. To kontrowersyjny pomysł, ale skoro konwencjonalne sposoby nie skutkowały, to może warto spróbować?

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Gwiazda "Gry o tron" potwierdziła, że los Brana Starka w książkach będzie taki sam jak w serialu

Czekasz na ''Wichry zimy"?

Zobacz też: George R.R. Martin potwierdził, że kolejny prequel "Gry o tron" to historia Targaryenów 

Tagi: Newsy Gra o tron George R.R. Martin