Fani Harry Pottera ryzykują życiem dla odtworzenia klasycznej sceny z filmu

Kamil Dachnij
22.05.2017 16:06
Fani Harry Pottera ryzykują życiem dla odtworzenia klasycznej sceny z filmu Fot. kadr z filmu

Fani serii „Harry Potter” nie wyglądają na osoby, które trzeba ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Jednak prawda jest zupełnie inna. 

The British Transport Police donosi, że coraz większa liczba ludzi ryzykuje swoim życiem, próbując przejść przez tory do wiaduktu Glenfinnan w szkockim Highlands. Niewiele mówi wam ta nazwa? Już przypominamy. Było to miejsce, gdzie Harry Potter oraz Ron Weasley mknęli latającym autem, aby złapać Ekspres Hogwart w filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic” z 2002 roku, który jest 2. częścią serii. Dla przypomnienia oto scena:

Nie jest to pierwszy raz, gdy BTP ostrzega ludzi przed wysiadaniem na stacji Glenfinnan i podejmowaniem dalszych nierozważnych decyzji, ale w 2016 roku zanotowano 16 % wzrost bezprawnych wkroczeń. Jak sierżant Kevin Lawrence wyjaśnia:

Tak jak kochamy Harry'ego Pottera, chciałbym przypomnieć wszystkim, że jesteśmy zwykłymi mugolami, a jeśli wejdziesz na tory i potrąci cię pociąg, konsekwencje mogą być bardzo poważne i prawdopodobnie śmiertelne. Ludzie muszą zdawać sobie sprawę z ogromnego zagrożenia, na jakie się narażają, wchodząc  na linię kolejową. Jedno poślizgnięcie, jedno potknięcie, jeden szybko poruszający się pociąg, a twoje życie może zniknąć w mgnieniu oka. Nie jest to warte ryzyka.

Sierż. Lawrence dodał, że postawiono dodatkowe ogrodzenie i oznakowanie, aby powstrzymać fanów książek J.K. Rowling przed szalonym pomysłem. Również na Twitterze zamieszczono post:

Mugole, strzeżcie się.

O „Harrym Potterze” znowu zrobiło się ostatnio głośno z racji, że jego autorka przeprosiła za śmierć bohatera ze słynnego cyklu o młodym czarodzieju. Choć przeprosiny można uznać za spóźnione, to jednak wielu fanów zapewne ucieszyło się z faktu, że pisarka w końcu zdobyła się na ten czyn.

Obecnie jesteśmy w fazie serii spin-offów z magicznego świata Rowling, gdzie poznajemy historię Newta Scamandera, autora podręcznika, z którego Harry korzystał w szkole magii na zajęciach z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, wyreżyserowany przez Davida Yatesa i z główną rolą Eddiego Redmayne’a, trafił do kin w 2016 roku. Sequel zapowiadany jest na końcówkę 2018 roku. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.