Pogoda
22.05.2017 16:06

Fani Harry Pottera ryzykują życiem dla odtworzenia klasycznej sceny z filmu

Fani serii „Harry Potter” nie wyglądają na osoby, które trzeba ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Jednak prawda jest zupełnie inna. 

Fani Harry Pottera ryzykują życiem dla odtworzenia klasycznej sceny z filmu
foto: kadr z filmu

The British Transport Police donosi, że coraz większa liczba ludzi ryzykuje swoim życiem, próbując przejść przez tory do wiaduktu Glenfinnan w szkockim Highlands. Niewiele mówi wam ta nazwa? Już przypominamy. Było to miejsce, gdzie Harry Potter oraz Ron Weasley mknęli latającym autem, aby złapać Ekspres Hogwart w filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic” z 2002 roku, który jest 2. częścią serii. Dla przypomnienia oto scena:

Nie jest to pierwszy raz, gdy BTP ostrzega ludzi przed wysiadaniem na stacji Glenfinnan i podejmowaniem dalszych nierozważnych decyzji, ale w 2016 roku zanotowano 16 % wzrost bezprawnych wkroczeń. Jak sierżant Kevin Lawrence wyjaśnia:

"

Tak jak kochamy Harry'ego Pottera, chciałbym przypomnieć wszystkim, że jesteśmy zwykłymi mugolami, a jeśli wejdziesz na tory i potrąci cię pociąg, konsekwencje mogą być bardzo poważne i prawdopodobnie śmiertelne. Ludzie muszą zdawać sobie sprawę z ogromnego zagrożenia, na jakie się narażają, wchodząc  na linię kolejową. Jedno poślizgnięcie, jedno potknięcie, jeden szybko poruszający się pociąg, a twoje życie może zniknąć w mgnieniu oka. Nie jest to warte ryzyka. "

Sierż. Lawrence dodał, że postawiono dodatkowe ogrodzenie i oznakowanie, aby powstrzymać fanów książek J.K. Rowling przed szalonym pomysłem. Również na Twitterze zamieszczono post:

Mugole, strzeżcie się.

O „Harrym Potterze” znowu zrobiło się ostatnio głośno z racji, że jego autorka przeprosiła za śmierć bohatera ze słynnego cyklu o młodym czarodzieju. Choć przeprosiny można uznać za spóźnione, to jednak wielu fanów zapewne ucieszyło się z faktu, że pisarka w końcu zdobyła się na ten czyn.

Obecnie jesteśmy w fazie serii spin-offów z magicznego świata Rowling, gdzie poznajemy historię Newta Scamandera, autora podręcznika, z którego Harry korzystał w szkole magii na zajęciach z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, wyreżyserowany przez Davida Yatesa i z główną rolą Eddiego Redmayne’a, trafił do kin w 2016 roku. Sequel zapowiadany jest na końcówkę 2018 roku. 

Kamil Dachnij
Tagi: Harry Potter