Pogoda
03.03.2020 12:10

Fani apelują o przesunięcie premiery nowego Bonda ze względu na strach przed epidemią

3 kwietnia 2020 roku będzie miała miejsce premiera filmu "Nie czas umierać" o Jamesie Bondzie. Fani serii apelują o przełożenie wydarzenia.

No Time to Die
foto: Heineken/Ferrari Press/East News

"No Time to Die" to już dwudziesty piąty film z serii produkcji o Jamesie Bondzie. Po raz piąty w rolę głównego bohatera wcieli się Daniel Craig. Reżyserem obrazu został Cary Fukunaga, a tytułową piosenkę skomponowała młoda wokalistka Billie Eilish wraz ze swoim bratem. Do premiery wyczekiwanego filmu został już tylko miesiąc.

Nie czas umierać: Fani apelują o przesunięcie premiery

Premiera "Nie czas umierać" została zaplanowana na 3 kwietnia 2020 roku. Nikt nie spodziewał się, że w okolicach wypuszczenia produkcji do kin na świecie zacznie szaleć koronawirus. Fani serii o Agencie 007 zaapelowali do twórców, aby przełożyli datę premiery ze strachu przed epidemią.

Billie Eilish
Billie Eilish
Przeczytaj także Billie Eilish wybrała nowego odtwórcę Bonda. Chce, żeby był nim gwiazdor Marvela

W chwili gdy do sprzedaży trafiły bilety na film "Nie czas umierać" pojawił się także apel fanów o zmianę daty premiery filmu. Jak podaje "The Hollywood Reporter", wielbiciele produkcji o Jamesie Bondzie poprosili MGM i Universal o przełożenie wydarzenia na lato.

Autorzy jednego z największych fanowskich blogów o Bondzie zwrócili się w liście otwartym do producentów oraz dystrybutorów "Nie czas umierać". Apelują oni o "postawienie zdrowia publicznego ponad ustalone daty". Fani jednocześnie uznali odwołanie promocji filmu w Chinach, Korei Południowej i Japonii za słuszne działania. Światowa premiera filmu ma odbyć się w londyńskiej Royal Albert Hall, która mieści ponad 5 tysięcy osób. Liczba to limit, który obowiązuje w krajach próbujących zapobiec epidemii, na co również zwrócono uwagę w apelu.

Twórcy filmu nie odnieśli się jeszcze do prośby fanów.

Zobacz też: Jak powstawał film "No Time to Die"? Twórcy pokazali zakulisowy materiał z planu "Bonda 25" 

Tagi: Newsy James Bond