Pogoda
19.09.2017 13:05

Fani stworzyli Half-Life 2 w Half-Life 1

Jeśli oczekiwanie na Half-Life 3 Wam się dłuży, możecie rzucić okiem na moda łączącego pierwszą i drugą część niedokończonego cyklu. 

Fani stworzyli Half-Life 2 w Half-Life 1

Im dłużej gracze czekają na Half-Life 3 (ba, nawet na Half-Life 2: Episode 3, który do dziś zapowiadany jest na Steamie), tym dalej na horyzoncie wydaje się on być.

Nadzieje na premierę gry jeszcze za naszego życia odżyły, gdy były główny scenarzysta podzielił się swoją niezrealizowaną wizją historii (nazwaną przez niego opowiadaniem z kategorii fan-fiction) – w liście do graczy można było znaleźć podane w nieco zawoalowanej formie wydarzenia, jakie miały mieć miejsce w HL2:E3.

Nie tracący nadziei fani postanowili odpowiedzieć sobie na pytanie, które zaczęło ich dręczyć przez te wszystkie lata wyczekiwania na Half-Life 3 – jak wyglądałby HL2, gdyby został zrobiony na silniku znanym z pierwszej części gry?

Jeśli ta myśl prześladowała także Was, możecie odetchnąć z ulgą – odpowiedzi przynosi Half-Life 2: Classic.

Mod (w wersji demonstracyjnej) dostępny jest do ściągnięcia – po pobraniu plików wystarczy wypakować je do katalogu z Half-Life 1.

Rezultatem jest dzieło, która może i nie wygląda ładnie (swoją drogą, oryginalny silnik Half-Life 1, Goldsrc, jest zmodyfikowanym oprogramowaniem znanym z Quake’a), jest za to w stanie uwięzić z krainie nostalgii. 

Prace nad Half-Life 2: Classic są dalekie od ukończenia (udało się pierwszy rozdział opowieści)  – autorzy (których liczba dzięki wypuszczenia dema wynosi już niemal 10 osób) wciąż nie są na przykład pewni, czy powinni utrzymać moda w stylu graficznym znanym z jedynki, czy dwójki.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry