Pogoda
04.06.2018 14:52

Fani stworzyli Park Jurajski w edytorze map z „Far Cry 5”

Pewni kreatywni fani użyli edytora map z najnowszej produkcji Ubisoftu, by odtworzyć park rozrywki znany z filmu o dinozaurach Stevena Spielberga. Niestety, w interaktywnej wersji parku nie zobaczymy dinozaurów. 

Fani stworzyli Park Jurajski w edytorze map z „Far Cry 5”
foto: kadr z wideo

„Far Cry 5” to pierwszoosobowa strzelanka z elementami RPG od studia Ubisoft. Produkcja przenosi graczy do fikcyjnego Hrabstwa Hope, znajdującego się w stanie Montana w USA. Głównym przeciwnikiem graczy jest Joseph Seed i jego rodzina, która prowadzi kult religijny, a naszym zadaniem jest obalenie ich rządów na terenie wiejskich terenów Stanów.

W grze znaleźliśmy już smaczki, które nawiązywały do filmowego przeboju „TO” z 2017 roku, a produkcja trafiła również pod lupę organizacji PETA, której bardzo nie spodobało się to, że w „Far Cry 5” gracze mogą wędkować. Według nich, promowanie tej czynności jest nieetyczne, ponieważ ryby są bardzo często bardziej inteligentne od ssaków, czy gadów i potrafią czuć takie emocje, jak strach, czy stres. Wydawcy i twórcy wstrzymali się od komentowania oskarżeń PETY.

Edytor map w Far Cry 5

Oprócz trybu fabularnego dla pojedynczego gracza, w „Far Cry 5” znajdziemy również edytor map, który pozwala na stworzenie własnej planszy, której możemy potem użyć do grania w trybie kooperacji. Sami wspominaliśmy już wam o freakach, którzy przygotowali w tymże edytorze wyspę z serialu „Zagubieni”. Użytkownik D4RKDEATH dokonał jednak czegoś jeszcze bardziej okazałego - stworzył Park Jurajski:

Widzimy, że twórca przygotował najbardziej znane miejsca z filmu Spielberga - znajdziemy wybieg raptorów, a także samo centrum parku, z którego miały wyruszać wszystkie wycieczki. Niestety, na mapce nie spotkamy dinozaurów, a szkoda, bo do idealnego odwzorowania tego miejsca brakuje jedynie tych wielkich gadów. Następna informacja na pewno zasmuci również użytkowników konsol Playstation 4, a także komputerów osobistych. Park Jurajski w „Far Cry 5” jest dostępny tylko i wyłącznie dla użytkowników Xboksów One.

Plany Ubisoftu na przyszłość

Twórcy „Far Cry 5”, czyli Ubisoft, zapowiedzieli „Assassin's Creed: Odyssey” 1 czerwca 2018 roku, na kilkanaście dni przed nachodzącymi targami E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca 2018 roku w Los Angeles. Szczegóły poznamy najwcześniej w poniedziałek 11 czerwca, bo wtedy odbędzie się konferencja prasowa Ubisoftu przed E3. Są duże szanse, że twórcy pokażą wersję demonstracyjną produkcji właśnie podczas samych targów.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry