Pogoda
28.02.2020 13:36

Fani wybrali "Pokemona roku według Google". Zwycięzca jest zaskakujący

O względy graczy walczyło łącznie 890 stworków. Żeby oddać głos, trzeba było być zalogowanym na konto Google. Wyniki plebiscytu ogłoszono 27 lutego 2020 roku w tak zwany "Pokemon Day". 

Fani wybrali "Pokemona roku według Google". Zwycięzca jest zaskakujący
foto: EAST NEWS/ALBUM

Zasady wyboru Pokemona Roku pozwalały na oddanie jednego głosu na stworka z danego regionu (czyli Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos, Alola i Galar) dziennie. Do wyboru było ich łącznie 890, a zwycięzców ogłoszono w "Dzień Pokemonów", czyli 27 lutego 2020 roku. Wyniki głosowania opublikowano na oficjalnych mediach społecznościowych związanych z kieszonkowymi stworkami. 

Pokemon - który stworek jest najpopularniejszy w 2020 roku?

Podium otwierał duszek Mimikyu, który przywdziewa stare, zużyte przebrania Pikachu, aby łatwiej znaleźć przyjaciół. Reprezentant Aloli jest typem duchowo-wróżkowym. Srebrny medal zdobyła ewolucja Riolu, czyli Lucario. Stalowo-walczący Pokemon z Sinnoh doczekał się nawet Mega Ewolucji w grach z serii "X/Y" i od lat pozostaje faworytem milionów fanów. A kto zajął miejsce numer jeden? To akurat spora niespodzianka - najpopularniejszy wśród fanów okazał się być Greninja.

Pikachu
Pikachu
Przeczytaj także Człowiek Roku to przeszłość. Google zbiera głosy w plebiscycie na Pokemona Roku

Żaba-ninja to finałowa ewolucja Froggy'ego, czyli wodnego startera z regionu Kalos i wspomnianych gier "Pokemon X/Y". Podczas ewolucji, Greninja nabywa typ mroczny, a jej charakterystycznym atakiem jest ruch "Water Shuriken", który lekko uderza przeciwnika od 2 do 5 razy w jednej turze. Na dalszych miejscach znajdują się starzy faworyci pokroju Charizarda, Gengara, czy Bulbasaura, ale żaden z nich nie równał się wodnej żabie. 

Tak prezentowała się pełna lista 10 najpopularniejszych Pokemonów według konkursu "2020 Pokemon of the Year":

  1. Greninja
  2. Lucario
  3. Mimikyu
  4. Charizard
  5. Umbreon
  6. Sylveon
  7. Garchomp
  8. Rayquaza
  9. Gardevoir
  10. Gengar

Pikachu, czyli maskotka całej serii, skończył dopiero na 19. miejscu, natomiast jeśli chodzi o pierwsze formy pokemonów-starterów, to najwyżej był Bulbasaur. Zielony stworek zajął 13. miejsce w konkursie popularności.

Jeśli chodzi o sagę Pokemon, to najnowszymi grami z głównej serii są "Pokemon Sword/Shield" na konsole Nintendo Switch. W Japonii emitowany jest serial związany z regionem Galar, natomiast na Netfliksie pojawiła się niedawno odświeżona wersja filmu "Pokemon: Zemsta Mewtwo - Ewolucja".  

charmander
charmander
Przeczytaj także Pokémon Go świętuje Halloween. Pokémony przebierają się za inne Pokémony

Zgadzacie się z listą najpopularniejszych Pokemonów?

Tagi: Pokemon