Fantastyczna Czwórka wraca do Marvel Comics. Powstanie kolejny film?

Sergiusz Kurczuk
30.03.2018 14:25
Fantastyczna Czwórka|undefined Fot. materiały promocyjne

Fantastyczna Czwórka po 3 letniej przerwie ponownie dostanie własny komiks. Czy powrót drużyny jest związany z przyszłymi planami Marvel Studios? 

Fani Fantastic Four poczuli w sercach wielki smutek, kiedy w połowie 2015 roku pojawił się ostatni, 645. numer przygód Pierwszej rodziny Marvela. Oczywiście bohaterowie pojawiali się na łamach innych serii, ale komiks publikowany bez przerwy od początków wydawnictwa, czyli roku 1961 przestał się ukazywać. Skończyła się pewna wtedy pewna era. Pojawiły się teorie, że Marvel chce się pozbyć postaci z uniwersum, ale prawdziwi fani wiedzieli, że w przyrodzie nic nie ginie i kiedyś drużyna znów stanie do walki. Wydarzy się to już w sierpniu 2018.

Fantastyczna Czwórka znów w Marvel Comics

Po zakończeniu eventu Secret Wars Reed Richard i jego żona Sue przepadli w innym wymiarze. W końcu Johnny Storm i Ben Grimm postanowili wyruszyć na poszukiwania swoich najbliższych. Ta przygoda toczy się na kartach świeżo wydanej serii „Marvel 2-In-One”. Wydawnictwo Marvel Comics pod koniec marca 2018 roku ogłosiło, że już w sierpniu 2018 roku Fantastyczna Czwórka znów stanie do walki ze złem. Radosną nowinę ogłosił światu redaktor naczelny Marvel Comics C.B. Cebulski. 

Zaprezentowano też okładkę pierwszego numeru wznowionej serii, która nawiązuje do „Fantastic Four” #645. W ostatnim numerze komiksu postacie zostały ukazane tyłem. Teraz kroczą pewnie przed siebie. Historię powołają do życia Dan Slott i Sara Pichelli. Powrót pierwszych superbohaterów Marvela jest związany z relaunchem, który twórcy nazwali „świeżym startem całego uniwersum. Na pierwszy plan znów wysuną się ikoniczne postacie znane pokoleniom czytelników Marvela. 

645 i powrót Fantastycznej Czwórki Fot. foto: materiały promocyjne

„Fantastyczna Czwórka” - film w MCU?

W powrocie drużyny można się też dopatrywać tego, o czym marzy nie jeden fan Fantastic Four - przeniesienia przygód herosów na duży ekran. Hollywood miało już dwukrotnie próby stworzenia filmu o Fantastycznej Czwórce, ale do tej pory nie udało się stworzyć produkcji, która satysfakcjonowałby miłośników komiksów. Fani filmów Marvel Studios uważają, że wprowadzenie bohaterów do świata MCU odczaruje klątwę Fantastic Four. Być może się uda. W końcu Disney przejął prawa do postaci, dokonując wykupienia studia Fox

Na razie szefowie Marvel Studios nie planują wprowadzać nowo nabytych herosów na ekrany kin. Jednak niejednokrotnie to co działo się w komiksach, odbijało się później echem w filmowym świecie (i vice versa). Pojawiły się z resztą informacje, że w filmie „Avengers: Infinity War ma się pojawić postać silnie związana z Czwórką - Silver Surfer. Nawet jeśli kosmita wystąpi w historii o Thanosie, to filmu o Fantastycznej Czwórce możemy spodziewać się najwcześniej po roku 2020. Czy pierwsi herosi Marvel Comics zastąpią grupę Avengers? Przekonamy się za jakiś czas. Trzecia część przygód Avengers trafi do kin już 25 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.