Far Cry 6 zdenerwował PETA. Co przeskrobała popularna gra wideo?

11.10.2021 14:12
Far Cry 6 zdenerwował PETA. Co przeskrobała popularna gra wideo? Fot. materiały prasowe/Ubisoft

Niedawno na rynku ukazała się gra Far Cry 6, czyli kolejna odsłona popularnej strzelanki pierwszoosobowej z otwartym światem. Twórcy produkcji zostali skrytykowani przez... PETA.

Far Cry 6 ściągnął na siebie gniew PETA

PETA często czepia się traktowaniu zwierząt w grach wideo - nawet seria Far Cry była już krytykowana za przedstawianie wędkowania w odsłonie z numerkiem 5 w tytule. Kolejna odsłona popularnej franczyzy również spotkała się z krytyką ze strony tej organizacji, a dokładnie oberwało się twórcom za stworzenie symulatora walk kogutów.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu ze strony Latino Senior Manager w PETA, Alicii Aguayo:

Przekształcanie przerażającego i krwawego sportu jakim są walki kogutów w grę pokroju Mortal Kombat, to prawdziwie "innowacyjne" rozwiązanie, zwłaszcza w społeczeństwie, które jest mocno przeciwne zwierzęcym walkom.

Jak dodaje Aguayo:

Koguty w walkach są uzbrajane w ostrogi, które mają przebijać skórę i mięśnie, sprawiając niezwykły ból i często śmierć. PETA prosi Ubisoft o to, by zastąpić minigrę czymś, co nie gloryfikuje znęcania się nad zwierzętami.

Polecamy

Jak zauważono w powyższym oświadczeniu, walki kogutów w Far Cry 6 przypominają bardziej Tekkena, czy Street Fightera, aniżeli prawdziwe walki kogutów. Wszyscy "zawodnicy" mają swoje ruchy specjalne i liczniki zdrowia, więc zasadniczo są bardzo oderwane od rzeczywistości. Wiecie - trochę jak czasami PETA.

Gra Far Cry 6 jest już dostępna na konsole PS4/5, Xbox One/Series X/S oraz na pecety.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.