Pogoda
21.11.2018 15:07

Farming Simulator 19 powstał także w wersji na Commodore 64

Ponad pół miliona komputerowych rolników w Polsce chyba nie może się mylić – prowadzenie własnego gospodarstwa daje naprawdę dużą frajdę, szczególnie, gdy można to robić najnowszym dostępnym sprzętem i na dodatek z przyjaciółmi. Albo na starym dobrym C64.

Farming Simulator 19
foto: materiały prasowe

Jak sama nazwa naszego kraju wskazuje, wywodzimy się od plemion, które specjalizowały się w uprawianiu pól. To ciężka i odpowiedzialna praca, bez której – i to dosłownie – nie byłoby kołaczy. Ani chleba. Ani żadnego innego pożywienia.

Farming Simulator 19 to najnowsza i najbardziej rozbudowana wersja symulatora rolnictwa, w jaką można zagrać. Ta gra jest tak dobra, że prawdziwi rolnicy po powrocie z codziennej harówki siadają do komputerów i konsol, żeby zrelaksować się dbając o wirtualne zbiory. Wiemy o tym, bo na PGA 2018 zapytaliśmy CDP (dystrybutora gry), kto kupuje tę grę..

Odsłona symulatora na 2019 roku zwyczajowo jest większa, szybsza i lepsza – autorzy wzbogacili swój tytuł o nowe tryby i możliwości, uzupełnili także park maszynowy o nowe, potężne pojazdy, o czym nie zapomnieli wspomnieć na jednym ze zwiastunów. Uwaga – w Farming Simulator 19 oficjalnie pojawia się John Deere!

Farming Simulator 19 - premiera nowego symulatora rolnictwa

Farming Simulator 19 wychodzi daleko poza zwyczajne uprawianie rolnictwa – gracze mogą ciężką wirtualną pracą stworzyć prawdziwe agroimperium.

"

Na mapach gracze będą mogli uprawiać zboże, hodować bydło, zajmować się leśnictwem, a także transportować produkty za pomocą ciężarówek, przyczep oraz pociągów. Towary można sprzedawać, a za zarobione pieniądze rozbudowywać gospodarstwo. To wszystko będą mogli robić zarówno samemu jak i z przyjaciółmi - online. "

Ciekawie wygląda zwłaszcza współpraca online ze znajomymi – każdy z graczy może prowadzić na przykład inną maszynę, współpracując przy żniwach i spijając wirtualną śmietankę.

"

W Farming Simulator gracze odnajdą wiele nowości, między innymi uprawę bawełny czy nowy system siania. Twórcy nie zapomnieli o maszynach, które się tego podejmą - Case IH Module Express 635, czyli żniwiarz bawełny wraz z przyczepami. Do hodowli koni z pewnością przydadzą się przyczepy do ich transportu. Gracze dostaną także możliwość wypożyczania sprzętu przed jego zakupem, żeby jak najlepiej dobrać maszyny do swoich potrzeb. "

Gracze, którzy zdecydują się na zakup edycji kolekcjonerskiej Farming Simulator 19 na PC mogą liczyć na dodatkową radość – w pudełku znają bowiem także egzemplarzy tytuły stworzony na Commodore 64.

farming_simulator_19_02

Michał Lowigus z CDP w rozmowie z redakcją Antyradio.pl tak opisuje ten niezwykły dodatek:

"

Twórcy stworzyli z okazji premiery gry specjalną wersję na Commodore - pracowali nad nią równolegle do głównej gry przez 9 miesięcy. Korzystali tylko z możliwości, jaki dawał ówczesny sprzęt. Do tego, skupowali stare komputery na eBayu i własnoręcznie złożyli z 20 kupionych maszyn 15 działających Commodore 64, które poszły w świat. "

CDP uspokaja przy tym - nie trzeba mieć sprawnego C64, żeby zagrać w wersję retro gry - wystarczy uruchomienie tytułu w emulatorze.

Farming Simulator 19 jest dostępny w wersji na PS4, Xbox One oraz PC.

Gracie w Farming Simulator?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry