Pogoda
12.11.2015 14:57

Fenyr SuperSport – konkurent dla Porsche 918?

Firma W Motors z siedzibą w Dubaju pokazała nowy hipersportowy samochód o nazwie Fenyr SuperSport. Ich najnowsze dzieło napędzane jest 4-litrowym podwójnie doładowanym silnikiem umieszczonym centralnie, sygnowanym przez Porsche RUF.

Fenyr SuperSport – konkurent dla Porsche 918?
foto: materiały prasowe

Jednostka typu bokser współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową ręczną przekładnią. Najprawdopodobniej do dyspozycji kierowcy będzie kilka trybów jazdy, z czego w najłagodniejszym z nich na zawołanie prawej stopy kierowcy ma być dostępnych 900 KM i 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Producent zapewnia, że ich najnowszy samochód pierwsze 100 km/h osiąga już po 2,7 s, a jego prędkość maksymalna wynosi ponad 400 km/h.

Fenyr SuperSport może rywalizować z Veyronem także dzięki swojej lekkiej konstrukcji, do stworzenia której wykorzystano między innymi aluminium oraz włókno węglowe. W Motors zamierza wytwarzać jedynie 25 egzemplarzy tego modelu w skali roku. To oznacza, że będzie on nieco mniej ekskluzywny od swojego starszego brata, Lykana Hypersport, limitowanego jedynie do 7 aut na świecie.

Libijska firma założona w Bejrucie, przy opracowaniu Fenyra współpracowała z przedsiębiorstwami takimi jak Magna Steyr i, znanym z tuningowania Porsche, RUF.

Słabszy, 780-konny Lykan Hypersport został wyceniony na 3,4 mln $. Tak wysoką kwotę uzasadniają wykorzystane w reflektorach diamenty oraz holograficzny wyświetlacz. Oba te elementy nie są obecne w Fenyrze, co przypuszczalnie może oznaczać niższą cenę startową. Na opublikowanie oficjalnego cennika trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Według Arabskiego przedsiębiorstwa, ich ostatni model to ucieleśnienie pracy jednych z najbardziej doświadczonych profesjonalistów w branży, którzy piastują czołowe stanowiska w największych firmach na świecie. Właśnie dlatego Fenyr wyróżnia się tak dobrymi właściwościami jezdnymi, niską masą własną oraz świetną aerodynamiką.

Tagi: News W Motors