Fiat 500 Riva, czyli najmniejszy „jacht” na świecie
28.06.2016 12:26
Fiat 500 Riva, czyli najmniejszy „jacht” na świecie Fot. materiały prasowe

Włoski producent samochodów opracował specjalną edycję „pięćsetki”, przy współpracy z firmą znaną z wytwarzania jachtów.

Ta ekskluzywna seria dostępna jest w wersji hatchback oraz cabrio. Wyróżnia się unikatowymi rozwiązaniami zarówno stylistycznymi oraz niezwykłymi materiałami marki Riva – tak przynajmniej twierdzi producent. Deskę rozdzielczą wykonano z prawdziwego mahoniu zdobionego wstawkami z drewna klonowego, tych samych, które wykorzystywane są przy wytwarzaniu jachtów. Do tego kształty nadwozia podkreśla niebieski lakier „Sera”, dedykowany dla tej serii.

Wyjątkowymi elementami wykończenia, bogatym standardowym wyposażeniem i kompletną gamą silników Fiat chce dotrzeć do tej grupy odbiorców, którzy oczekują ekskluzywnego produktu za rozsądną cenę. W dodatku dla pierwszych 500 klientów przewidziano zamontowanie specjalnej plakietki, podkreślającej wyjątkowy charakter pojazdu. Ma być na niej napisany numer limitowanej serii z możliwością zindywidualizowania zgodnie z życzeniami klienta.

Fiat 500 jest współczesną ikoną. Swoją stylistyką nawiązuje do legendarnego pierwowzoru. Oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne. Klienci decydując się na model Riva mogą liczyć na szeroką paletę silników. Przykładem jest 1,2-litrowa jednostka o mocy 69 KM osiąganej przy 5500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 102 Nm przekazywany jest na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni ręcznej. W zależności od odmiany, dostępna jest także zrobotyzowana skrzynia Dualogic.

Mocniejsza odmiana o pojemności 0,9-litra – opracowana w technologii downsizingu – dostępna jest w dwóch wariantach mocy – 85 lub 105 KM. W ofercie znalazła się wyłącznie jedna jednostka wysokoprężna – 1.3 MultiJet o mocy 95 KM osiąganych przy 3750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 200 Nm rozwijany jest przy 1500 obr./min., przy czym aż 170 Nm dysponuje już od 1250 obr./min. Dzięki temu mała „pięćsetka” jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 10,7 s, windując wskazówkę prędkościomierza do prędkości maksymalnej rzędu 180 km/h.

Auto w standardzie jest wyposażone w pakiet bezpieczeństwa, w tym ABS, ESC (elektroniczny system stabilizacji), Hill Holder wspomagający ruszanie pod górę. Do tego w razie wypadku aktywowanych może zostać do 7 poduszek powietrznych.

Jak Wam się podoba Fiat 500 Riva?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.