Pogoda
05.06.2017 15:50

Fidget spinner to narzędzie szatana?

No i stało się. Na rynku pojawił się nowy gadżet robiący furorę. Nie ma złudzeń co do tego, że to kolejne narzędzie szatana.

Fidget spinner to narzędzie szatana?
foto: kadr z wideo + Szatan Pejnta

A skoro tak, to nie mogło go zabraknąć w naszej redakcji. Fidget spinner, bo o nim mowa, powstał w szczytnym celu. U założeń zabawka była przeznaczona dla dzieci z nadpobudliwością ruchową, ADHD, deficytem uwagi czy spektrum autyzmu. Jej korzenie sięgają lat 90., a pomysłodawcą fidget spinnera była Catherine Hettinger, która uważała, że gadżet jest w stanie pomagać w koncentracji oraz redukować lęk i niepokój.

2017 rok przyniósł szał na zabawkę również wśród tych, którzy nie cierpią na żadne schorzenie. Fidget spinnery opanowały szkoły, jak i umysły osób, które tylko według metryki nie są już dziećmi. Spowodowały też poruszenie na chrześcijańskich portalach.

Przykładowo na stronie christiantoday.com możemy przeczytać, że zabawka ma kształt przypominający pentagram. Dowiadujemy się także, że rodzice powinni być świadomi tego, że szatan indoktrynuje dzieci za pomocą tych zabawek. Spinner ma ukrywać liczbę bestii, czyli 666. Postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment i zakręciliśmy zabawką przez około minutę. Zobaczcie nagranie i sprawdźcie czy doświadczycie szatańskich wizji powodowanych przez tę rzekomo „zabawkę z piekła rodem”. Jeżeli tak, to pewnie znak, że warto się udać do egzorcysty:

Głos w sprawie zabrał sam Kościół Szatana. Na oficjalnym koncie na Twitterze organizacji pojawił się post pokazujący, co zatrwożeni rodzice mają na myśli twierdząc, że zakręcenie spinnerem przedstawia trzy szóstki:

Pojawiło się także oświadczenie ze strony Kościoła Szatana:

"

Dla nas satanistów, liczby to tylko liczby. Jesteśmy zdumieni, że chrześcijanie są tak przesądni co do tej liczby. Uważamy to za ciekawe, ale nie ma w tym żadnej wartości. "

Problem jeszcze nie dotknął Polski, ale i nasze rodzime media zauważyły zagraniczne doniesienia i prewencyjnie ostrzegają polskich nauczycieli i rodziców:

repu

Już wcześniej Lucyfer nawiedzał świat w nieoczekiwany sposób - tak właśnie działa diabeł. Okazało się m.in., że Reksio to satanista. Był jeszcze okropny Kubuś Puchatek oraz satanistyczne bajki Disneya. Ale pamiętajcie - szatan nie śpi i atakuje przez internet, a o tym, gdzie się znajduje wie jedynie pieseł.

Posiadasz fidget spinnera?

Wybierz sprzęt audio idealnie dopasowany do Twojego domu

Robert Skowronski
Tagi: Duperele