Filmiki z gry „South Park: The Fractured but Whole” są demonetyzowane na Youtube

Kamil Kacperski
23.10.2017 12:58
Filmiki z gry „South Park: The Fractured but Whole” są demonetyzowane na Youtube Fot. kadr z wideo

Należąca do Google firma nie jest fanem humoru prezentowanego przez Cartmana i spółkę. Coraz więcej materiałów z gry udostępnianych na platformie ma zablokowaną możliwość umieszczania na nich reklam.

Wielu fanów serialu, czy też pierwszej części gry, było bardzo podekscytowanych możliwością zagrania w „South Park: The Fractured but Whole”. Niestety, nie każdy ma możliwość uruchomienia produkcji na własnym sprzęcie. Wtedy do gry wchodzą youtuberzy, którzy udostępniają fragmenty z gry, często okraszając to komentarzami.

Nie każdemu się to jednak podoba. I nie, nie mówimy tu o osobach, które w komentarzu napiszą „a po co oglądać jak ktoś gra, skoro można zagrać samemu?”. Mowa tu o samym Youtubie, który zaczął walczyć z filmikami, które zawierają fragmenty serialu oraz rozgrywki z najnowszej części „South Parku”. Według platformy:

Materiały wideo, które zawierają częste używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne zostać uznane za niedostępne dla reklamodawców. Okazjonalne używanie przekleństw nie musi koniecznie skutkować demonetyzacją, ale w takim przypadku ważny jest kontekst.

Cóż, według tych obramowań łatwo się domyślić, że „South Park” jest wręcz idealnym kandydatem do tego, by sprawić że twoje wideo będzie zdemonetyzowane:

Nowa część gry jest bliska tematyce naszego portalu, ponieważ opowiada o przygodach chłopców, którzy postanowili zostać superbohaterami i stworzyć własną franczyzę na zasadach takich jak Marvel czy DC. Zacząć chcą natomiast od… serialu na Netflixie, ponieważ według Cartmana „Netflix weźmie teraz cokolwiek co im będziesz chciał sprzedać”.

W grze umieszczone są również żarty z wszelkiej maści celebrytów, a także scena, w której dwaj ośmioletni chłopcy tańczą tzw. „lap dance” dla pijanych dorosłych mężczyzn. Dlatego fakt, że Youtube stara się „cenzorować” takie treści, nie do końca powinien dziwić.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.