Pogoda
23.10.2017 12:58

Filmiki z gry „South Park: The Fractured but Whole” są demonetyzowane na Youtube

Należąca do Google firma nie jest fanem humoru prezentowanego przez Cartmana i spółkę. Coraz więcej materiałów z gry udostępnianych na platformie ma zablokowaną możliwość umieszczania na nich reklam.

Filmiki z gry „South Park: The Fractured but Whole” są demonetyzowane na Youtube
foto: kadr z wideo

Wielu fanów serialu, czy też pierwszej części gry, było bardzo podekscytowanych możliwością zagrania w „South Park: The Fractured but Whole”. Niestety, nie każdy ma możliwość uruchomienia produkcji na własnym sprzęcie. Wtedy do gry wchodzą youtuberzy, którzy udostępniają fragmenty z gry, często okraszając to komentarzami.

Nie każdemu się to jednak podoba. I nie, nie mówimy tu o osobach, które w komentarzu napiszą „a po co oglądać jak ktoś gra, skoro można zagrać samemu?”. Mowa tu o samym Youtubie, który zaczął walczyć z filmikami, które zawierają fragmenty serialu oraz rozgrywki z najnowszej części „South Parku”. Według platformy:

"

Materiały wideo, które zawierają częste używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne zostać uznane za niedostępne dla reklamodawców. Okazjonalne używanie przekleństw nie musi koniecznie skutkować demonetyzacją, ale w takim przypadku ważny jest kontekst. "

Cóż, według tych obramowań łatwo się domyślić, że „South Park” jest wręcz idealnym kandydatem do tego, by sprawić że twoje wideo będzie zdemonetyzowane:

Nowa część gry jest bliska tematyce naszego portalu, ponieważ opowiada o przygodach chłopców, którzy postanowili zostać superbohaterami i stworzyć własną franczyzę na zasadach takich jak Marvel czy DC. Zacząć chcą natomiast od… serialu na Netflixie, ponieważ według Cartmana „Netflix weźmie teraz cokolwiek co im będziesz chciał sprzedać”.

W grze umieszczone są również żarty z wszelkiej maści celebrytów, a także scena, w której dwaj ośmioletni chłopcy tańczą tzw. „lap dance” dla pijanych dorosłych mężczyzn. Dlatego fakt, że Youtube stara się „cenzorować” takie treści, nie do końca powinien dziwić.

Kamil Kacperski
Tagi: South Park News