Pogoda
13.05.2019 13:08

Final Fantasy VII Remake będzie sprzedawane w odcinkach

Od miłości do nienawiści często jest tylko jeden krok – wielu graczy właśnie go uczyniło, dowiadując się że długo wyczekiwany remaster Final Fantasy VII będzie jednak sprzedawany w odcinkach.

Final Fantasy VII Remake
foto: kadr z wideo

Seria Final Fantasy to prawdziwy ewenement na rynku gier – jRPG cieszy się dużą popularnością nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, lecz także na Zachodzie.

Na odświeżoną graficznie wersję Final Fantasy VII gracze czekają już kilka lat - Square Enix w końcu postanowił podzielić się ze światem zwiastunem pokazującym, nad czym studio pracowało przez te wszystkie lata.

Więcej informacji – w tym także dokładną datę premiery – mieliśmy otrzymać podczas odbywających się w czerwcu 2019 roku targów E3. Z częścią wiadomości można zapoznać się już teraz – i wydaje się, że większość graczy nie będzie zadowolona. 

PlayStation Classic gry
PlayStation Classic gry
Przeczytaj także Znamy gry z PlayStation Classic – 20 hitów z dawnych lat

Final Fantasy VII Remake zacznie na PS4, a skończy na PS5

Według przecieków, Final Fantasy VII Remake, w przeciwieństwie do oryginału, który dał graczom od razu całość rozgrywki, będzie udostępniany w odcinkach. Pierwszego z nich można spodziewać się w 2020 roku – zgodnie z zapowiedziami, platformą docelową będzie PlayStation 4.

Sprawy komplikują się jednak, jeśli chodzi premiery kolejnych odcinków gry – może się okazać, że część z nich ukaże się już na szykowaną na 2020 rok PlayStation 5. Polityka wydawnicza Square Enix nie jest jasna – być może rozwijane i sprzedawane będą odcinki dla dwóch platform sprzętowych jednocześnie, być może tylko dla PS4, a na PS5 będzie można grać korzystając z opcji kompatybilności wstecznej. Jest także opcja najgorsza dla graczy – że pierwszy odcinek pojawi się na PS4, a do zagrania w kolejne wymagane będzie posiadanie PlayStation 5.

Zobacz także: >> PlayStation 5 na pierwszej oficjalnej prezentacji <<

Gracze liczyli na to, że opóźnienia w pracach nad remasterem Final Fantasy VII skłonią Square Enix do wydania gry jako jednego tytułu, bez rozbijania jej na odcinki.

W jaką zremasterowaną grę najchętniej byście zagrali?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry