Pogoda
29.11.2018 14:10

Firma ubezpieczeniowa obliczyła koszt polis na życie superbohaterów Marvela i DC

Firma ubezpieczeniowa Vantis Life postanowiła obliczyć koszt polisy na życie taki herosów jak Wonder Woman, Black Panther, Batman, Iron Man i Spider-Man.

Robert Downey Jr. jako Iron Man
foto: kadr z filmu Iron Man 3

Nie jeden miłośnik komiksowych lub filmowych przygód  superbohaterów marzy, by też wskoczyć w spandeksowe wdzianko, założyć maskę na twarz i tłuc złoczyńców do nieprzytomności. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że biznes superbohaterski to niebezpieczny kawałek chleba. Doskonale wiedzą o tym pracownicy firmy ubezpieczeniowej Vantis Life, którzy postanowili sprawdzić, ile najsłynniejsi herosi Marvela i DC musieliby zapłacić za swoją polisę na życie. Kwoty naprawdę robią wrażenie.

Superbohaterowie Marvela i DC - ile kosztuje ich polisa na życie?

Przedstawiciele Vantis Life rozpatrzyli 5 kandydatów: Wonder Woman, Black Panthera, Batmana, Iron Mana i Spider-Mana. Wzięli pod uwagę podstawowe czynniki wpływające na miesięczną opłatę za polisę taki jak płeć, wiek i rodzaj wykonywanego zawodu. Przy tej ostatniej zmiennej musieli jednak wprowadzić specjalne kryteria, które nie figurują przy podobnej wycenie szarych ludzi. Mowa o kategoriach niebezpieczne sytuacje, rzeczywiste obrażenia fizyczne, narażenie się na kontakt z niebezpiecznymi materiałami oraz narażenie się na kontakt z bronią palną. Obliczając polisy, pracownicy Vantis Life analizowali życia superbohaterów, oglądając wszystkie filmy z ich udziałem, które powstały w ostatnich latach.

Okazuje się, że najwięcej miesięcznie zapłaciłby Batman, bo jego opłata wynosi prawie milion dolarów. Na końcu listy znalazła się Wonder Woman z 350 tysiącami dolarów za miesiąc. Oczywiście wynika to z faktu, że Batman jest zwykłym człowiekiem odzianym w specjalny kostium. Amazońska księżniczka ma natomiast wrodzone nadludzkie zdolności, dzięki którym jest odporna na wiele niebezpieczeństw.

Vantis Life

Dla porównania, wyniki analizy zestawiono z polisami przedstawicieli jednych z najniebezpieczniejszych zawodów - osobami pracującymi na wysokościach lub pilotami samolotów. Ich miesięczne opłaty są o wiele niższe, niż kwoty, które musieliby zapłacić herosi Marvela i DC.

Vantis Life
Vantis Life
Vantis Life
Vantis Life
Vantis Life

Na biednych nie trafiło, bo większość z superbohaterów branych pod uwagę przez Vantis Life to miliarderzy lub członkowie rodzin królewskich. Problem z wypłaceniem odszkodowania mógłby mieć jedynie Spider-Man, który do najbogatszych nie należy.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Wonder Woman Batman Spider-Man Black Panther DC Comics Marvel Comics Iron Man