Firma ubezpieczeniowa obliczyła koszt polis na życie superbohaterów Marvela i DC

Sergiusz Kurczuk
29.11.2018 14:10
Robert Downey Jr. jako Iron Man|undefined Fot. kadr z filmu Iron Man 3

Firma ubezpieczeniowa Vantis Life postanowiła obliczyć koszt polisy na życie taki herosów jak Wonder Woman, Black Panther, Batman, Iron Man i Spider-Man.

Nie jeden miłośnik komiksowych lub filmowych przygód  superbohaterów marzy, by też wskoczyć w spandeksowe wdzianko, założyć maskę na twarz i tłuc złoczyńców do nieprzytomności. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że biznes superbohaterski to niebezpieczny kawałek chleba. Doskonale wiedzą o tym pracownicy firmy ubezpieczeniowej Vantis Life, którzy postanowili sprawdzić, ile najsłynniejsi herosi Marvela i DC musieliby zapłacić za swoją polisę na życie. Kwoty naprawdę robią wrażenie.

Superbohaterowie Marvela i DC - ile kosztuje ich polisa na życie?

Przedstawiciele Vantis Life rozpatrzyli 5 kandydatów: Wonder Woman, Black Panthera, Batmana, Iron Mana i Spider-Mana. Wzięli pod uwagę podstawowe czynniki wpływające na miesięczną opłatę za polisę taki jak płeć, wiek i rodzaj wykonywanego zawodu. Przy tej ostatniej zmiennej musieli jednak wprowadzić specjalne kryteria, które nie figurują przy podobnej wycenie szarych ludzi. Mowa o kategoriach niebezpieczne sytuacje, rzeczywiste obrażenia fizyczne, narażenie się na kontakt z niebezpiecznymi materiałami oraz narażenie się na kontakt z bronią palną. Obliczając polisy, pracownicy Vantis Life analizowali życia superbohaterów, oglądając wszystkie filmy z ich udziałem, które powstały w ostatnich latach.

Okazuje się, że najwięcej miesięcznie zapłaciłby Batman, bo jego opłata wynosi prawie milion dolarów. Na końcu listy znalazła się Wonder Woman z 350 tysiącami dolarów za miesiąc. Oczywiście wynika to z faktu, że Batman jest zwykłym człowiekiem odzianym w specjalny kostium. Amazońska księżniczka ma natomiast wrodzone nadludzkie zdolności, dzięki którym jest odporna na wiele niebezpieczeństw.

Vantis Life Fot. foto: vantislife.com

Dla porównania, wyniki analizy zestawiono z polisami przedstawicieli jednych z najniebezpieczniejszych zawodów - osobami pracującymi na wysokościach lub pilotami samolotów. Ich miesięczne opłaty są o wiele niższe, niż kwoty, które musieliby zapłacić herosi Marvela i DC.

Vantis Life Fot. foto: vantislife.com
Vantis Life Fot. foto: vantislife.com
Vantis Life Fot. foto: vantislife.com
Vantis Life Fot. foto: vantislife.com
Vantis Life Fot. foto: vantislife.com

Na biednych nie trafiło, bo większość z superbohaterów branych pod uwagę przez Vantis Life to miliarderzy lub członkowie rodzin królewskich. Problem z wypłaceniem odszkodowania mógłby mieć jedynie Spider-Man, który do najbogatszych nie należy.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.