Firma wyceniana na 50 miliardów dolarów nie może zwolnić swoich pracowników, bo nie stać jej na odprawy

22.10.2019 15:39
wework|undefined Fot. źródło: Shutterstock

WeWork musiało odwołać zapowiedziane zwolnienia tysięcy pracowników, ponieważ nie ma pieniędzy, aby ich pożegnać.

WeWork w styczniu 2019 roku było wyceniane na 47 miliardów dolarów. Jednak po nieudanym wejściu na giełdę wartość firmy spadła do zaledwie kilku miliardów. WeWork znalazło się pod kreską i aby ratować swoją wypłacalność musi zwolnić tysiące pracowników. Niestety, jak donoszą dziennikarze The Wall Street Journal, firma nie jest w stanie odprawić podwładnych, bo jej na to nie stać.

WeWork na skraju bankructwa

Oznacza to, że WeWork posiadająca w tym momencie środki, które wystarczą jej na miesiąc istnienia, musiała opóźnić zwolnienia.

Przeczytaj także

Opóźnienia mogą być jednak tymczasowe. Według dziennikarzy rada nadzorcza ma spotkać się z potencjalnymi inwestorami we wtorek 22.10.2019. WeWork ma nadzieje zdobyć kilku miliardów dolarów od SoftBanku albo od JPMorgan.

Prezes WeWork zapowiedział zwolnienia pracowników w emailu wysłanym do nich tydzień przed spotkaniem z inwestorami.

Dla wielu pracowników najważniejszym tematem rozmów stał się w tamtym momencie rodzaj odprawy, jakiej mogą się spodziewać. Zwłaszcza że część z nich posiadało udziały w upadającej firmie. Niedoszli zwolnieni byli więc ciekawi czy poza pieniędzmi mogą oczekiwać również obiecanych im akcji albo ich równowartości.

Wiele osób otrzymywało udziały w firmie zamiast wynagrodzenia. Inni w zamian za akcje sprzedawali WeWork swoje własne start-upy. Dla wszystkich pracowników akcje, które otrzymali, były warte wielokrotnie więcej, niż są w tym momencie.

Firma była wyceniana na 47 miliardów dolarów w styczniu 2019. Teraz (w październiku 2019) jej wartość wynosi poniżej 8 miliardów dolarów.

Zobacz także: Elon Musk wysłał tweeta z kosmosu i zdziwił się, że zadziałało

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.