Pogoda
28.09.2018 11:38

Foka spoliczkowała kajakarza ośmiornicą [WIDEO]

Takie rzeczy tylko w Oceanii - grupa kajakarzy postanowiła popływać w oceanie pełnym fok. Jednej z nich się to nie spodobało, a jej ostentacyjny wyraz sprzeciwu zarejestrowały kamery.

Foka spoliczkowała kajakarza ośmiornicą [WIDEO]
foto: kadr z wideo

W Polsce ludzie zastanawiali się skąd wzięły się martwe wieloryby i gdzie jest pyton z Warszawy. W Nowej Zelandii natomiast nie ma czasu na takie filozoficzne gdybanie - chwila nieuwagi może skończyć się oberwaniem ośmiornicą w twarz. Od foki. Taką przygodę przeżył Tayio Masuda i jego znajomi, którzy pewnego dnia postanowili popływać kajakami po oceanie.

Aspirujący podróżnik został wyposażony przez GoPro w kamerki nowej generacji, które młody mężczyzna postanowił przetestować na falach. Jego grupa pływała po wodach, w których wręcz roi się od fok o tej porze roku. Podczas nagrań jedna z nich w pewnym momencie wyskoczyła z wody i za pomocą trzymanej w pysku ośmiornicy uderzyła kolegę Masudy. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę chłopaka. Zobaczcie sami:

Foka spoliczkowała kajakarza ośmiornicą

Możemy jedynie zakładać, co tak bardzo zdenerwowało fokę. Być może zwierz miał dosyć głośnego zachowania Masudy oraz jego znajomych i z powodu braku lepszych narzędzi foka postanowiła uciszyć ich upolowaną ośmiornicą? Trudno stwierdzić, ponieważ według informacji lokalnych władz, żyjący w wodzie ssak uciekł z miejsca zbrodni. Drobnym problemem mógłby być również fakt, że sprawca jest foką i raczej nie porozumiewa się żadnym znanym nam ludzkim językiem.

Sam Masuda opisał zdarzenie takimi słowami:

"

Około południa wiele fok zaczęło pływać wokół naszych łódek. Myśleliśmy, że weszły do wody po to, żeby się nieco orzeźwić. Okazało się jednak, że przypłynęły na obiad. Jedna z nich podpłynęła do nas z ośmiornicą w pysku, wyskoczyła nad wodę, bo chciała odgryźć jedną z macek. Ta sztuka jej się nie udała i zamiast tego, uderzyła mojego kumpla w twarz. Śmiechom nie było końca! "

Cóż, przynajmniej Masuda i znajomi będą mieli ciekawą historię do opowiadania potomnym.

Czemu foka uderzyła mężczyznę ośmiornicą?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele