Forbes ujawnił listę najlepiej zarabiających youtuberów. Na 1. miejscu znalazł się 7-latek!

Michał Tomaszkiewicz
05.12.2018 11:22
Forbes ujawnił listę najlepiej zarabiających youtuberów. Na 1. miejscu znalazł się 7-latek! Fot. kadr z wideo

My oglądamy, oni się bogacą – Forbes przygotował listę youtuberów, którzy zarobili najwięcej w 2018 roku. Najlepszy z nich jest przy okazji najmłodszy – liczy sobie tylko siedem lat.

Kanały na YouTube dawno przestały być hobbystycznym sposobem na pokazanie swoich poglądów – to prawdziwe biznesy, których właściciele zarabiają grube miliony.

Nikt oczywiście nie przyzna się, ile dokładnie zarobił dzięki publikowaniu filmów w serwisie YouTube – można co najwyżej oszacować, jakie wpływy osiągali poszczególni twórcy. Tego zadania podjął się Forbes, który przeanalizował okres między 1 czerwca 2017 a 1 czerwca 2018 i estymował, ile udało się w tym czasie zarobić najbardziej popularnym youtuberom.

Pod uwagę brano przychody z reklam wyświetlanych przez sam serwis, opłaty pobierane za filmy sponsorowane oraz sprzedaż oferowanych fanom gadżetów.

Korzystano przy tym z danych Captiv8, SocialBlade i Pollstar oraz z wiadomości uzyskanych przez informatorów dobrze rozeznanych w temacie. Forbes zastrzega przy tym, że podaje kwotę przed opodatkowaniem, bez gaż wypłacanych agencjom, menedżerom oraz prawnikom.

Duża część najbogatszych youtuberów ma związek z grami – jak widać, na streamingu można całkiem nieźle się dorobić. Na liście znalazło się także kilku twórców zajmujących się ogólną tematyką, jeden wyspecjalizowany w kosmetykach oraz zespół pokazujący niemal niemożliwą koordynację ruchową.

Wszyscy jednak musieli w tym roku uznać wyższość biznesową 7-latka, który pokazuje na filmach, jak bawi się zabawkami.

Najlepiej zarabiający youtuberzy w 2018 roku

22 mln dolarów – tyle wpłynęło na konto opiekunów Ryana w analizowanym okresie. Chłopak specjalizuje się w recenzjach zabawek i stał się influencerem o światowym zasięgu – jego kanał zasubskrybowało ponad 17 mln osób.

Zabawkami, które pokazuje Ryan, chcą bawić się miliony dzieci – producenci chętnie płacą więc za pokazanie ich gadżetów na filmach. Forbes wskazuje, że zarobki 7-latka w ciągu roku wzrosły o 100%, a wynik w przyszłym roku może być jeszcze lepszy, gdyż do Walmartu mają trafić zabawki Ryan's World, własna linia dziecięcej gwiazdy YouTube’a.

Top 10 najlepiej zarabiających twórców na YouTubie w2018 roku wygląda następująco:

  • 10. Logan Paul 14,5 mln dolarów
  • 9. PewDiePie 15,5 mln dolarów
  • 8. Jacksepticeye 16 mln dolarów
  • 7. Vanoss Gaming 17 mln dolarów
  • 6. Markiplier 17,5 mln dolarów
  • 5. Jeffree Star 18 mln dolarów
  • 4. DanTDM 18,5 mln dolarów
  • 3. Dude Perfect 20 mln dolarów
  • 2. Jake Paul 21,5 mln dolarów
  • 1. Ryan ToysReview 22,5 mln dolarów

W polskich warunkach możliwe do zarobienia kwoty są znacznie niższe, ale i tak jest po co stawać się sławnym i rozpoznawalnym – najlepsi zgarniają kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.