Forbes ujawnił listę najlepiej zarabiających youtuberów. Na 1. miejscu znalazł się 7-latek!

Michał Tomaszkiewicz
05.12.2018 11:22
PewDiePie|undefined Fot. kadr z wideo

My oglądamy, oni się bogacą – Forbes przygotował listę youtuberów, którzy zarobili najwięcej w 2018 roku. Najlepszy z nich jest przy okazji najmłodszy – liczy sobie tylko siedem lat.

Kanały na YouTube dawno przestały być hobbystycznym sposobem na pokazanie swoich poglądów – to prawdziwe biznesy, których właściciele zarabiają grube miliony.

Nikt oczywiście nie przyzna się, ile dokładnie zarobił dzięki publikowaniu filmów w serwisie YouTube – można co najwyżej oszacować, jakie wpływy osiągali poszczególni twórcy. Tego zadania podjął się Forbes, który przeanalizował okres między 1 czerwca 2017 a 1 czerwca 2018 i estymował, ile udało się w tym czasie zarobić najbardziej popularnym youtuberom.

Pod uwagę brano przychody z reklam wyświetlanych przez sam serwis, opłaty pobierane za filmy sponsorowane oraz sprzedaż oferowanych fanom gadżetów.

Korzystano przy tym z danych Captiv8, SocialBlade i Pollstar oraz z wiadomości uzyskanych przez informatorów dobrze rozeznanych w temacie. Forbes zastrzega przy tym, że podaje kwotę przed opodatkowaniem, bez gaż wypłacanych agencjom, menedżerom oraz prawnikom.

Duża część najbogatszych youtuberów ma związek z grami – jak widać, na streamingu można całkiem nieźle się dorobić. Na liście znalazło się także kilku twórców zajmujących się ogólną tematyką, jeden wyspecjalizowany w kosmetykach oraz zespół pokazujący niemal niemożliwą koordynację ruchową.

Wszyscy jednak musieli w tym roku uznać wyższość biznesową 7-latka, który pokazuje na filmach, jak bawi się zabawkami.

Najlepiej zarabiający youtuberzy w 2018 roku

22 mln dolarów – tyle wpłynęło na konto opiekunów Ryana w analizowanym okresie. Chłopak specjalizuje się w recenzjach zabawek i stał się influencerem o światowym zasięgu – jego kanał zasubskrybowało ponad 17 mln osób.

Zabawkami, które pokazuje Ryan, chcą bawić się miliony dzieci – producenci chętnie płacą więc za pokazanie ich gadżetów na filmach. Forbes wskazuje, że zarobki 7-latka w ciągu roku wzrosły o 100%, a wynik w przyszłym roku może być jeszcze lepszy, gdyż do Walmartu mają trafić zabawki Ryan's World, własna linia dziecięcej gwiazdy YouTube’a.

Top 10 najlepiej zarabiających twórców na YouTubie w2018 roku wygląda następująco:

  • 10. Logan Paul 14,5 mln dolarów
  • 9. PewDiePie 15,5 mln dolarów
  • 8. Jacksepticeye 16 mln dolarów
  • 7. Vanoss Gaming 17 mln dolarów
  • 6. Markiplier 17,5 mln dolarów
  • 5. Jeffree Star 18 mln dolarów
  • 4. DanTDM 18,5 mln dolarów
  • 3. Dude Perfect 20 mln dolarów
  • 2. Jake Paul 21,5 mln dolarów
  • 1. Ryan ToysReview 22,5 mln dolarów

W polskich warunkach możliwe do zarobienia kwoty są znacznie niższe, ale i tak jest po co stawać się sławnym i rozpoznawalnym – najlepsi zgarniają kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.