Pogoda
14.12.2017 10:49

Force Block chroni przez spoilerami z „Last Jedi”

Nie oglądaliście zwiastunów, nie czytaliście artykułów, baliście się nawet pomyśleć, co może dziać się w najnowszej odsłonie „Gwiezdnych wojen”. Jeśli nie chcecie, żeby ten trud poszedł na marne, zainstalujcie sobie w przeglądarce rozszerzenie Force Block, chroniące przed stronami ze spoilerami.

Force Block chroni przez spoilerami z „Last Jedi”
foto: materiały prasowe

Czy Wy też wybierając się na film do kina czekaliście cierpliwie przed salą, aż zostanie pokazany zwiastun „Last Jedi” (odmiana polskiego tłumaczenia może być spoilerem - stąd tytuł po angielsku) i dopiero wtedy wchodziliście na seans? Czy przed obejrzeniem ósmej części sagi broniliście się jak mogliście, żeby nie dowiedzieć się, czy chodzi o jednego ostatniego Jedi, czy wielu ostatnich Jedi (co, jak się okazało, nie było łatwe do ustalenia, mimo że pytaliśmy bezpośrednio u Disneya).

Jeśli odpowiedzieliście na to pytanie twierdząco, to na pewno chcecie doczekać swojego premierowego seansu w słodkiej nieświadomości. Pomoże w tym dodatek do Chrome’a nazywający się Force Block.

Jego zadaniem jest analizowanie strony, która próbujemy się dostać, i zablokowanie do niej dostępu jeśli istnieje choćby najmniejsze podejrzenie, że znajduje się na nim informacja mogąca popsuć nam niespodzianki (a tych jest w filmie bez liku).

Oceny dokonywane przez rozszerzenie są niezwykle surowe, przez co może się okazać, że na zablokowanej stronie nie znajdują się tak naprawdę spoilery, leczy tylko wspomnienie o ósmym epizodzie. Autorzy przyznają, że jest to celowe działanie – lepiej mieć do czynienia z fałszywym alarmem, niż dać się prześlizgnąć niechcianej informacji.

Dodatek powstał jeszcze za czasów „Przebudzenia Mocy” i został dostosowany do ochrony przed spoilerami z „Last Jedi” w ostatniej chwili. Rozszerzenie można pobrać z tego miejsca – oczywiście zupełnie za darmo.

Przed stronami mogącymi zawierać niebezpieczne informacje Force Block ostrzega w najlepszy możliwy sposób – prezentując cytaty (czasem nieco przerobione) z „Gwiezdnych wojen”.

Jeśli więc zamiast spodziewanej witryny pojawi się Wam komunikat „The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of spoilers”, gratulacje – właśnie zostaliście uratowani.

Staracie się unikać spoilerów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet