Pogoda
04.06.2016 12:20

Ford Fiesta i Focus w pakiecie ST-Line

Amerykański producent samochodów zaprezentował nowy pakiet stylistyczny zarezerwowany dla dwóch hatchbacków dostępnych w gamie Forda.

Ford Fiesta i Focus w pakiecie ST-Line
foto: materiały prasowe

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet ST-Line został zainspirowany najmocniejszą Fiestą ST oraz mocniejszym wariantem Focusa ST. Auta zatem wyrózniają się bardziej agresywną stylistyką, na którą składają się osłona chłodnicy o strukturze plastrów miodu, a także ciemne wykończenie poszczególnych elementów, które w przypadku demonstracyjnych modeli kontrastują z czarnym lakierem.

Nie zabrakło również skromnych dyfuzorów z tyłu, spojlera oraz większych, 17-calowych felg wypełniających nadkola. Spośród pozostałych akcentów, wprawne oko dostrzeże czarne obramowania szyb.

ford-stline-fiesta-focus-5

We wnętrzu z kolei znalazły się między innymi sportowe fotele, lepiej wyprofilowane z myślą o jak najlepszym trzymaniu bocznym podczas szybkiego pokonywania łuków. Pikanetrii dodają także czerwone przeszycia na siedziach, a także na sportowej kierownicy. Zmieniono również drążek skrzyni biegów.

Jednak to wszystko to nie tylko „pic na wodę”. W końcu same elementy stylistyczne dodają wyłącznie agresywniejszego wyglądu – o szybsze przemieszczanie się ma zadbać obniżone o 1 centymetr zawieszenie.

ford-stline-fiesta-focus-1

Pakiet ST-Line przewidziano dla Fiesty w odmianach z silnikiem 1.0 EcoBoost w paru wariantach mocy – 100, 125 lub 140 KM. Na agresywniejszy wygląd przyszli klienci będą mogli zdecydować się również w przypadku 95-konnej jednostki wysokoprężnej 1.5 TDCi.

Z kolei ten zestaw stylistyczny można będzie zamówić również do Focusa z motorem 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM lub 1.5 EcoBoost w dwóch wariantach mocy – 150 lub 182 KM. Z ST-Line ponadto „kompatybilne” są turbodiesle 1.5 TDCi 120 KM i 2.0 TDCi 150 KM.

Niestety nie wiadomo jeszcze ile za to wszystko trzeba będzie zapłacić. Z czasem jednak Ford opublikuje polskie ceny. Amerykanie także zapowiedzieli, że sam pakiet rozszerzony zostanie o większą liczbę modeli.

A Wam jak się podoba ST-Line?

Tagi: News Ford