Ford GT - 7000 zamówień limitowanego modelu

27.04.2016 15:30
Ford GT - 7000 zamówień limitowanego modelu Fot. materiały prasowe

Najnowszy supersportowy samochód amerykańskiego producenta - Ford GT - cieszy się bardzo dużą popularnością. Wyprodukowanych zostanie docelowo jedynie 500 egzemplarzy.

Ford GT - Wyjątkowy model

W pierwszym roku produkcji powstanie 250 egzemplarzy, a w kolejnym – drugie tyle. Wrażenie jednak robi fakt, że w zaledwie 7 dni od rozpoczęcia przyjmowania zamówień, znalazło się 7000 chętnych na GT. A będzie ich jeszcze więcej. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem supersportowego Forda mają czas na wypełnienie specjalnego formularza internetowego do 12 maja 2016.

Auto napędzane 3,5-litrowym silnikiem V6 EcoBoost ma oferować ponad 600 KM w seryjnie produkowanej odmianie. Moment obrotowy przekazywany będzie na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni. Cena każdego z 500 GT oscylować ma wokół 450 000 dolarów w USA i 500 000 euro w Europie. To z kolei oznacza, że Ford życzy sobie za swój samochód więcej pieniędzy niż Lamborghini za Aventadora, czy Ferrari za model F12.

Ford GT jest nowoczesną interpretacją legendarnego modelu GT40 wytwarzanego w latach 1965-1968. Liczba w jego nazwie odnosiła się do wysokości – mierzył zaledwie 40 cali, czyli blisko 103 cm. Przy opracowywaniu każdej kolejnej generacji, inżynierowie starali się zachować oryginalne kształty i proporcje protoplasty.

Innowacją w tym aucie jest między innymi szyba Gorilla Grass, która nigdy wcześniej nie była wykorzystywana w seryjnie produkowanym samochodzie. W stosunku do tradycyjnego materiału jest ona nie tylko o 30% lżejsza, ale także cieńsza i bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania. Zdaniem wiceprezesa marki – Hau Thai Tang – zastosowanie tego typu rozwiązania jest dowodem na chęć wdrażania nowoczesnych technologii przez Forda:

Gorilla Glass to świetny przykład na to, że jako marka chcemy wspierać innowacje w każdej dziedzinie naszego życia. Model GT ma wyznaczać nowe standardy w redukowaniu wagi, wydajności i innowacji.

O tym jak ogromne wrażenie robi Ford GT40, przekonała się spora grupka przechodniów. W 2015 roku przeprowadzono bowiem eksperyment, wystawiając to wyjątkowe auto w centrum Londynu. Haczyk tkwił w tym, że zasłonięte zostały wszelkie znaki świadczące o przynależności tego modelu do amerykańskiej marki. Następnie prezenter zaczął się pytać wszystkich zainteresowanych ludzi o to, jaki producent stworzył ten pojazd. Większość osób strzelało, że może to być Ferrari, McLaren, Zonda, Lamborghini, a nawet Bugatti:

Wszyscy okazali się być w błędzie… Auto wygląda bowiem jak milion dolarów, a kosztuje połowę tego – nic, tylko brać! 

Ford może świętować także inny sukces sprzedażowy – w 2015 roku najchętniej kupowanym coupe okazał się Ford Mustang.

A Wam podoba się Ford GT?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.