Pogoda
02.03.2016 12:20

Ford rozszerza ekskluzywną linię Vignale

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, amerykańska firma zaprezentowała cztery nowe modele aut spod szyldu Vignale. Wśród nich są Edge, S-MAX, Mondeo i Kuga.

Ford rozszerza ekskluzywną linię Vignale
foto: materiały prasowe

Edge to pierwszy ekskluzywny SUV Forda na rynku europejskim – jeszcze w 2016 roku zostaną ujawnione ceny tego modelu. Natomiast zamówienia na S-MAX w tej wyjątkowej odmianie są już przyjmowane. Następne w kolejności Mondeo Vignale jest dobrze znane na naszym rodzimym rynku, nowością jednak jest wersja pięciodrzwiowa, która ma wejść do sprzedaży w 2017 roku. Ostatnie wysoko urodzone ogniwo z rodziny Vignale to koncepcyjna Kuga.

Rozszerzona gama tych prestiżowych modeli ma być dostępna dla klientów w salonach FordStore w całej Europie oraz w wybranych punktach sprzedaży tej marki. W tych pierwszych znajdują się specjalnie zaprojektowane strefy, w których klient może dokonać zakupu auta w asyście doradcy klienta. Obecnie na rynku funkcjonuje 300 FordStore, a na początku przyszłego 2017 ich liczba ma wzrosnąć do około 500.

Co więcej, Ford wprowadza nową usługę konsjerża, dzięki której klientom Vignale będą przedstawiane interesujące propozycje wydarzeń sportowo-kulturalnych. Tak więc właściciele tych prestiżowych Fordów mogą liczyć na np. umożliwienie wstępu do VIP-owskich premier podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes czy też na Chelsea Flower Show w Londynie lub Grand Prix F1 w Monako.

Amerykański producent samochodów tym zabiegiem marketingowym jednoznacznie kieruje swoją ofertę do konkretnej grupy docelowej, o czym wspomniał Jim Farley – prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe:

"

Nasi klienci stawiają sobie wysokie wymagania i oczekują czegoś więcej również od Forda. W przypadku niektórych naszych modeli, topowe wersje Titanium stanowią nawet 70 procent całkowitej sprzedaży. Dzięki Ford Vignale możemy im zaoferować możliwie najlepsze produkty ekskluzywne oraz spersonalizowane usługi. To dlatego rozszerzamy gamę modelową obejmującą Forda Mondeo Vignale o flagowe modele Edge i S-MAX. Wkrótce pojawi się również Ford Kuga. "

Modele Ford S-MAX, Edge i Mondeo Vignale mają być standardowo wyposażone w system multimedialny SYNC 3, który wykorzystuje przeprojektowany ekran dotykowy o przekątnej 8 cali. Nie dość, że działa szybciej, to jeszcze został rozszerzony o funkcję obsługi gestów.

Co więcej, spośród zaawansowanych technicznie rozwiązań znalazł się system aktywnie redukujący poziom hałasu – Ford Active Noise Control. Za pomocą trzech mikrofonów wychwytuje on niepożądane dźwięki dochodzące z silnika i kabiny, jednocześnie niwelując je przy wykorzystaniu odwróconych fal dźwiękowych generowanych przez system audio.

Dla najbardziej wymagających klientów, Ford przewidział mocny i oszczędny wysokoprężny silnik 2.0 TDCi bi-turbo o mocy 210 KM.

Tagi: News Ford