Fortnite wchodzi na smartfony - mobilni, konsolowcy i pecetowcy zmierzą się w jednej rozgrywce

Michał Tomaszkiewicz
09.03.2018 13:45
Fortnite wchodzi na smartfony - mobilni, konsolowcy i pecetowcy zmierzą się w jednej rozgrywce Fot. materiały prasowe

Fortnite to gra, której założeniem jest robienie rozwałki na całego. Jej twórcy przygotowali nie lada niespodziankę – nie tylko tytuł trafia właśnie na smartfony i tablety, lecz także gracze mobilni będą mierzyć się bezpośrednio z użytkownikami komputerów PC i konsol. W małych grupkach, po 100 osób jednocześnie.

Fortnite cały czas zyskuje na popularności – gra jest obecnie częściej stremowana na Twitchu, niż PUBG, który ma ambicje stać się tytułem e-sportowym. Trzeci na świecie turniej w tę grę był przy okazji pierwszym rozegranym w Polsce – odbył się w ramach Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach.

Fortnite Battle Royale w wersji mobilnej

Gry mobilne nie cieszą się zbyt dużą estymą wśród graczy – wystarczy przypomnieć, jak skończyło się udostępnienie na Steamie portu Chrono Trigger ze smartfonów – tym razem jednak twórcy Fortnite Battle Royale zarzekają się, że będzie inaczej. W praktyce gra z konsol i komputerów ma być dokładnie taka sama, jak ta na smartfonach i tabletach.

Na urządzeniach mobilnych Fortnite jest dokładnie tą samą grą dla 100 osób, jaką znacie z PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Maców. To ta sama rozgrywka, te same mapy, ta sama zawartość i te same cotygodniowe aktualizacje.

Najbardziej imponujące jest zapewnienie, że Fortnite Battle Royale umożliwia międzyplatformową rozgrywkę pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których można je uruchomić – pecetami, konsolami, oraz telefonami.

Inną kwestią pozostaje oczywiście problem odpowiedniego wyważenia sterowania, tak by gracze na różnych platformach mieli równe szanse. Klawiatura i mysz podpięte do PC zazwyczaj sprawdzają się lepiej, niż pady czy sterowanie dotykiem.

Fortnite Battle Royale w pierwszej kolejności pokaże się na urządzenia pracujące pod kontrolą iOS – dziek zaproszeniom grać na sprzęcie Apple będzie można od 12 marca 2018. Wersja na urządzenia z Androidem pokaże się w ciągu kilku miesięcy.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.