Pogoda
25.01.2016 11:37

Fotograficzny smartfon, z którego nie zadzwonisz

Do czego używasz swojego smartfona? Jeśli na pierwszym miejscu wymieniłeś robienie zdjęć, Panasonic ma dla Ciebie ciekawą ofertę. I na dodatek nikt nie zepsuje Ci idealnego ujęcia próbując się do Ciebie dodzwonić.

Fotograficzny smartfon, z którego nie zadzwonisz
foto: www.panasonic.jp

Aparaty fotograficzne pracujący pod kontrolą Androida zdążyły się już opatrzyć. Smartfonów stawiających na dobrą optykę tez pojawiło się już całkiem sporo. Czego jeszcze na rynku nie było? Panasonic znalazł odpowiedź: fotograficznego smartfona, z którego nie da się dzwonić.

Lumix DMC-CM10 nie został jednak pozbawiony możliwości korzystania z karty SIM – ba, jest nawet wyposażony w moduł LTE. Aparat pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.0. Panasonic wspomina w specyfikacji technicznej, że urządzenie będzie mogło korzystać ze sklepu Google Play, możliwe będzie także wysyłanie SMSów.

Dlaczego mimo to zrezygnowano z opcji telefonicznych, pozostaje tajemnicą Panasonica. Być może rzeczywiście może chodzić o spokój i pewność podczas robienia zdjęć.

foto: www.panasonic.jp

Sprzęt wyposażony jest w czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM i wyświetlacz Full HD o przekątnej 4,7 cala. Najciekawsza jest jednak zastosowana optyka. Lumix DMC-CM10 dysponuje matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli i obiektywem Leica z zoomem optycznym 4x.

Aparat Panasonica może nagrywać materiał video w rozdzielczości 4K, aczkolwiek jest w stanie zarejestrować tylko 15 klatek na sekundę. Filmy Full HD (i z niższą rozdzielczością) zapisywane są w 30 klatkach na sekundę.

Lumix DMC-CM10 trafił na razie do sprzedaży w Japonii, gdzie jest jednym z najzgrabniejszych aparatów dysponujących możliwościami pracy z rozdzielczością 4K. Cena to w przeliczeniu około 850 dolarów.

Poprzednik nowego aparatu Panasonica był dostępny także w Europie, chociaż do polskich sklepów oficjalnie nie trafił. Jak będzie z modelem CM10 pokaże czas.

Czy odebranie możliwości dzwonienia jest dobrym pomysłem Panasonica?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile