Francja: Fale Atlantyku wyrzucają na brzeg narkotyki

12.11.2019 12:35
Francja: Fale Atlantyku wyrzucają na brzeg narkotyki Fot. East News

Fale Atlantyku wyrzucają na wybrzeże Francji setki kilogramów czystej kokainy. Policjanci zabezpieczyli już ponad 700 kilogramów narkotyku.

We Francji fale Atlantyku wyrzucają na plaże setki kilogramów narkotyków. Żandarmeria zamknęła kilka kąpielisk. Paczki z kokainą pojawiły się w Akwitanii i Kraju Basków. Część plaż została z tego powodu zamknięta, a inne patrolowane są regularnie przez żandarmerię.

Fale Atlantyku wyrzucają na brzeg narkotyki

Tajemnicze pakunki zawierają kokainę. Dotychczas funkcjonariusze wyłowili z wody ok. 736 kg narkotyku. Żandarmeria apeluje do turystów i mieszkańców o niezwłoczne informowanie o kolejnych paczkach znajdujących się na plaży.

Starannie zabezpieczone paczki zawierają czystą kokainę. Kokaina znajdowana była od Nantes po Landes przy granicy z Hiszpanią.

 To bardzo czysty produkt, który nie powinien być spożywany w tej formie, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko przedawkowania

- powiedział Philippe Astruc, prokurator w miejscowości Rennes.

Z powodu pojawiania się ofoliowanych paczek zawierających kokainę, funkcjonariusze podjęli decyzję o zamknięciu kilku plaż. Apelują również do mieszkańców i turystów o niezwłoczne informowanie o kolejnych pakunkach znajdujących się na plaży.

Przeczytaj także

Turyści bardziej niż zwykle powinni również pilnować bawiących się na plażach dzieci, by przez ciekawość nie spróbowałyby znajdującego się w paczkach narkotyku.

Kokaina była prawdopodobnie transportowana przez przemytników. Ładunek trafił do wody z niewyjaśnionych dotąd przyczyn.

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy na plażach francuskiej Akwitanii pojawiają się pakunki z narkotykami.

W 2004 roku fale Atlantyku wyrzuciły na plaże prawie tonę kokainy. Podejrzewano wtedy, że nielegalnego ładunku pozbyli się przemytnicy, których wystraszyła kontrola celników.

Zobacz również: W Londynie odkryto mural Banksy'ego. Przez 11 lat zasłaniały go rusztowania

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.