Francuskie radio odmówiło emisji reklamy ze słowem "chrześcijanie". "To naruszenie neutralności religijnej"

08.12.2020 16:51
mikrofon w studiu radiowym Fot. shutterstock.com

Publiczna rozgłośnia we Francji odmówiła emisji reklamy ze słowem "chrześcijanie".

Jak podają wirtualnemedia.pl, publiczne radio France Inter postanowiło ocenzurować reklamę stowarzyszenia L’Oeuvre d’Orient. Wszystko przez słowo "chrześcijanie", które pada w nagraniu. Organizacja non-profit zajmuje się wsparciem chrześcijan na Wschodzie i postanowiła środki pozyskane ze zbiórek przeznaczyć na reklamę w radiu. Okazało się jednak, że może być z tym problem.

Polecamy

Francuskie radio odmówiło emisji reklamy ze słowem "chrześcijanie". "To naruszenie neutralności religijnej"

Serwis prasowy Radio France, który jest właścicielem France Inter w oświadczeniu wyjaśnił, że wielu słuchaczy nie chce reklam, które nie przestrzegają zasady neutralności religijnej. Stacja zaproponowała stowarzyszeniu zastąpienie określenia pomocy dla chrześcijan na "dzieło na rzecz Bliskiego Wschodu", co spotkało się z oburzeniem L'Oeuvre d'Orient. 

Bp. Pascal Gollnisch zwrócił się do władz stacji, by zmieniły zdanie oraz do parlamentarzystów, by zaangażowali się w rozwiązanie konfliktu:

Taki sposób interpretacji jest niedopuszczalny. Przekształca chwalebny sekularyzm w otwarty ateizm. L'Oeuvre d'Orient nie może zaakceptować tej karykatury sekularyzmu skierowanej do dyskryminowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.