Pogoda
20.06.2018 12:55

Frostpunk dostał belitosną aktualizację

W nowej, darmowej aktualizacji do Frostpunka twórcy gry nie okazują graczom żadnej litości – wprowadzony najwyższy tryb trudności surowo karze za każdy popełniony błąd. Jak w prawdziwym postapokaliptycznym życiu.

Frostpunk
foto: materiały prasowe

Frostpunk to gra moralnego niepokoju polskiego 11 bit studios – gracze walcząc o przetrwanie ludzkości w świecie ogarniętym zlodowaceniem muszą decydować, czy liczy się efekt końcowy, czy sposób, w jaki się do niego dotarło.

Ta gra potrafi pokazać, że w każdym z nas siedzi zbrodniarz, który metoda małych kroków może przekroczyć wszelkie możliwe granice. Frostpunk spotkał się – i słusznie – z gorącym przyjęciem wśród graczy, a deweloperzy obiecali przygotowanie i rozdanie za darmo dodatków, składających się zarówno z nowych trybów gry, jak i dodatkowych scenariuszy.

Pierwsza z nowości, wydawana w aktualizacji numer 1.1.0, wprowadza najbardziej realistyczny sposób na zmaganie się z mrozem – tryb „Survivor”, w którym nie ma możliwości zapisania sobie stanu gry, decyzje trzeba podejmować natychmiast, mając mało czasu na zastanowienie (wyłączono aktywną pauzę), a i sam mróz bardziej daje się we znaki ocalałym.

Frostpunk stał się jeszcze chłodniejszy

Pierwsza duża aktualizacja Frostpunka przyniosła także poprawki błędów, które udało się wykryć od czasu premiery – naprawienie części z nich oznacza, że rozgrywka będzie jeszcze trudniejsza, niż dotychczas.

Tak będzie na przykład z myśliwymi, którzy teraz muszą odpocząć kilka godzin po powrocie z polowania. Co bardziej obrotni gracze zatrudniali ich do tej pory na dwie zmiany – w nocy na polowaniu, w dzień wysyłając ich do ciężkich robót w kopalni.

foto: materiały prasowe

To nie koniec nowości, jakich można się spodziewać jeszcze w 2018 roku – 11 bit studios zapowiedziało między innymi udostępnienie nowego scenariusza oraz wprowadzenie trybu „Endurance”, czyli możliwości zmagania się z surową zimą i staraniu się o jak najdłuższe przetrwanie.

Spróbujecie swoich sił w jeszcze większym mrozie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry