Pogoda
20.11.2018 13:07

Frostpunk otrzymał darmowy dodatek Endless Mode

Fani przetrwania w skutych lodem świecie zostali rozgrzani do czerwoności dzięki nowemu dodatkowi do Frostpunka, pozwalającemu na grę tak długą, na jaką wystarczy sił i umiejętności. Jak długo wytrzyma Wasze miasto?

Frustpunk Endless Mode
foto: materiały prasowe

Frostpunk to coś więcej, niż gra – to opowieść o człowieczeństwie, która pozwala odkryć ukrywającego się w nas potwora. Gra 11 bit studios czyni nas odpowiedzialnym za uratowanie ludzkości, stawiając na czele ostatniego (czy na pewno?) miasta na skutej lodem planecie.

Od gracza zależy, czy podczas walki o przetrwanie ludzkości zrezygnują z człowieczeństwa, czy też będą starać się je zachować – Frostpunk podsuwa rozwiązania, które można (ale nie trzeba) wykorzystywać.

11 bit studios w dalszym ciągu rozpieszcza graczy, udostępniając im darmowe dodatki do Frostpunka. Endless Mode to jak na razie największy z nich, wprowadzający dwa nowe tryby rozgrywki.

Endless Mode we Frostpunk – co nowego?

Frostpunk powiększył się bardziej, niż początkowo planowano – gracze mogą teraz zmierzyć się z dwoma nowymi trybami gry, nazwanymi Serenity i Endurance.

Oba z nich umożliwiają budowanie miasta ocalałych odgórnie narzuconego limitu czasowego, przy czym Serenity ma być spacerkiem (o ile można tak nazwać walkę o utrzymanie przy życiu mieszkańców miasta atakowanego przez mróz i lód), Endurance zaś to wyzwanie rzucone losowi i scenarzystom – gracze będą zmagać się z brakami surowców, złą pogodą (co jest eufemizmem ukrywającym ataki ogromnego mrozu i burz) oraz losowymi zdarzeniami utrudniającymi funkcjonowanie miasta (na przykład brak możliwości korzystania z automatonów).

W rozmowie z redakcją Antyradio.pl 11 bit studios opisało potencjalną długość rozgrywki w Endless Mode takimi słowami:

"

Jest po prostu bez końca, ale w trybie Serenity możesz spokojnie rozbudować i upiększać miasto do woli (choć jest ograniczone wielkością kratera) a w trybie Endurance jest coraz trudniej, to jest w zasadzie odwlekanie katastrofy, no chyba że gracze potrafią tak wymaksować, że jeszcze o tym nie wiemy. W niejednej grze gracze nas zaskoczyli, więc kto wie? "

Co jakiś czas świat będzie nawiedzać burza śnieżna, która zakopie część dostępnych do eksploracji miejsc i odsłoni nowe.

"

Co ciekawe, miejsca do odkrycia poza miastem na pustyni lodowej, czyli Frostlandzie, są przykrywane śniegiem po burzach śnieżnych, ale potem na mapie pojawiają się losowo nowe punkty do odkrycia. To też oznacza, że można odkryć o wiele więcej wiedzy o świecie gry niż dotąd. "

11 bit studios udostępniło graczom trzy nowe lokalizacje na budowanie miasta – każda z nich ma stawiać inne wyzwania i wymagać innych strategii rozbudowy. W Endless Mode można będzie odblokować wszystkie stworzone przez twórców budynki i prawa, włącznie z nowym dodatkiem, czyli archiwum. Dzięki niemu można będzie poznać nowe informacje o świecie gry.

W który tryb będziecie grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry