Pogoda
06.04.2020 15:30

Fundacja WOŚP dokonała kolejnych dużych zakupów dla medyków. "Zamówiliśmy 75 tys. przyłbic ochronnych"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny wsparła walkę z koronawirusem w Polsce. Tym razem zamówiono sprzęt chroniący personel medyczny.

Jerzy Owsiak
foto: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny udowadnia, że gra przez cały rok. Gdy do Polski dotarła pandemia koronawirusa, reakcja Jurka Owsiaka była natychmiastowa. Najpierw zwrócił się on z apelem do wolontariuszy oraz Pokojowego Patrolu o niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Kolejny krok to Fundusz Interwencyjny, który pomaga finansować wyposażenie polskich szpitali i funduje środki ochronne niezbędne do funkcjonowania w trakcie pandemii.

Koronawirus. WOŚP: Zamówiliśmy 75 tys. przyłbic ochronnych

Efekty są niemal natychmiastowe. W oficjalnych mediach społecznościowych WOŚP pojawiła się informacja, że do szpitali w całej Polsce trafi wkrótce 37 respiratorów zakupionych ze zbiórki oraz 50 tysięcy pakietów indywidualnej ochrony biologicznej oraz tyle samo masek ochronnych. Ale to dopiero początek.

Zmiana ruchu Ziemi
Zmiana ruchu Ziemi
Przeczytaj także Koronawirus zmienia sposób poruszania się Ziemi. Ustają drgania naszej planety

Jerzy Owsiak poinformował, że Fundacja WOŚP poczyniła kolejne duże zakupy z myślą o pandemii. Organizacja zamówiła aż 75 tysięcy tzw. przyłbic. Przedmioty mają chronić personel medyczny i ratowników przed zakażeniem. Produkty są wytwarzane w Gdańsku i zostały już przetestowane. Jak czytamy w oświadczeniu Owsiaka, jedna przyłbica po zdezynfekowaniu może być użyta kilkukrotnie.

Jednocześnie organizator największej cyklicznej zbiórki charytatywnej w Polsce podziękował za pracę wszystkim medykom:

"

Niezmienne podziękowania i ogromne ukłony dla lekarzy, personelu medycznego, ratowników i wszystkich służb, które dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. "

Zobacz też: Premier Irlandii wrócił do zawodu lekarza. Będzie pomagał w czasie epidemii 

Tagi: WOŚP Jerzy Owsiak koronawirus