Pogoda
08.09.2016 11:51

Futurystyczny Mercedes Vision Van Concept

Futurystyczny model użytkowy Mercedesa jest kolejnym dowodem na zaangażowanie marki w produkcję elektrycznych samochodów.

Futurystyczny Mercedes Vision Van Concept
foto: materiały prasowe

Marka z siedzibą w Stuttgarcie chce nie tylko wprowadzić zupełnie nową linię pojazdów, ale zrewolucjonizować transport jako taki. Vision Van jest jednym z paru elementów podrzędnych projektowi o nazwie „adVANce”, mającemu na celu opracowywanie zaawansowanych technologicznie modeli użytkowych.

Program Mercedesa „adVANce” obejmuje trzy obszary innowacji – integrację inteligentnych technologii (digital@vans), rozwiązania z zakresu transportu (solutions@vans) oraz nowe koncepcje mobilności (mobility@vans). Docelowo producent planuje zainwestować w ten projekt 500 milionów euro.

Zdaniem Mercedesa, Vision Van jest połączeniem innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno podczas miejskich, jak i podmiejskich eskapad. Pojazd zdaniem przedstawicieli marki, ma wyznaczać nowe standardy:

"

Koncept Vision Van jest pierwszym tego typu samochodem, który miałby w pełni cyfrowo łączyć ludzi i procesy, począwszy od centrum dystrybucji, po odbiorców. "

Futurystyczny pojazd korzysta ze zautomatyzowanej przestrzeni bagażowej, współpracującej z dronami dostawczymi. To umożliwia dla przykładu zaparkowanie samochodu w strategicznym punkcie i w pełni autonomiczne dostarczenie pobliskim rezydentom kilku paczek jednocześnie przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych.

Koncepcyjny Mercedes napędzany jest 100-konnym silnikiem elektrycznym i oferuje od 80 do 270 kilometrów zasięgu – w zależności od wybranej konfiguracji.

Szef Mercedes-Benz Vans – Volker Mornhinweg – zdradził ambitne plany swojej dywizji:

"

Z modelem Vision Van rozwijamy koncepcję futurystycznej generacji vanów: inteligentnej, autonomicznej technologii łączącej wszystkie procesy, od ładowania i transportu drogowego, po dostarczanie produktów odbiorcom. Zasugerowane przez nas rozwiązania miałyby w sposób znaczący ułatwić pracę dostawcom i pozwoliłyby na redukcję czasu dostawy, na czym skorzystaliby klienci. "

Mercedes chce sprostać coraz to bardziej wyśrubowanym oczekiwaniom, wprowadzając dramatyczne zmiany w sektorze pojazdów użytkowych. Jak pokazuje Vision Van, Daimler AG traktuje to zagadnienie holistycznie.

Jak Wam się podoba futurystyczna wizja Mercedesa?

Tagi: News Mercedes