Futurystyczny Mercedes Vision Van Concept

08.09.2016 11:51
Futurystyczny Mercedes Vision Van Concept Fot. materiały prasowe

Futurystyczny model użytkowy Mercedesa jest kolejnym dowodem na zaangażowanie marki w produkcję elektrycznych samochodów.

Marka z siedzibą w Stuttgarcie chce nie tylko wprowadzić zupełnie nową linię pojazdów, ale zrewolucjonizować transport jako taki. Vision Van jest jednym z paru elementów podrzędnych projektowi o nazwie „adVANce”, mającemu na celu opracowywanie zaawansowanych technologicznie modeli użytkowych.

Program Mercedesa „adVANce” obejmuje trzy obszary innowacji – integrację inteligentnych technologii (digital@vans), rozwiązania z zakresu transportu (solutions@vans) oraz nowe koncepcje mobilności (mobility@vans). Docelowo producent planuje zainwestować w ten projekt 500 milionów euro.

Zdaniem Mercedesa, Vision Van jest połączeniem innowacyjnych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno podczas miejskich, jak i podmiejskich eskapad. Pojazd zdaniem przedstawicieli marki, ma wyznaczać nowe standardy:

Koncept Vision Van jest pierwszym tego typu samochodem, który miałby w pełni cyfrowo łączyć ludzi i procesy, począwszy od centrum dystrybucji, po odbiorców.

Futurystyczny pojazd korzysta ze zautomatyzowanej przestrzeni bagażowej, współpracującej z dronami dostawczymi. To umożliwia dla przykładu zaparkowanie samochodu w strategicznym punkcie i w pełni autonomiczne dostarczenie pobliskim rezydentom kilku paczek jednocześnie przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych.

Koncepcyjny Mercedes napędzany jest 100-konnym silnikiem elektrycznym i oferuje od 80 do 270 kilometrów zasięgu – w zależności od wybranej konfiguracji.

Szef Mercedes-Benz Vans – Volker Mornhinweg – zdradził ambitne plany swojej dywizji:

Z modelem Vision Van rozwijamy koncepcję futurystycznej generacji vanów: inteligentnej, autonomicznej technologii łączącej wszystkie procesy, od ładowania i transportu drogowego, po dostarczanie produktów odbiorcom. Zasugerowane przez nas rozwiązania miałyby w sposób znaczący ułatwić pracę dostawcom i pozwoliłyby na redukcję czasu dostawy, na czym skorzystaliby klienci.

Mercedes chce sprostać coraz to bardziej wyśrubowanym oczekiwaniom, wprowadzając dramatyczne zmiany w sektorze pojazdów użytkowych. Jak pokazuje Vision Van, Daimler AG traktuje to zagadnienie holistycznie.

Jak Wam się podoba futurystyczna wizja Mercedesa?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.